Na golfovém hřišti v Radíkově se to hemžilo zkušebně odpalovanými míčky. Strefovat se do jamky zkoušeli jak zkušení hráči, tak i úplní nováčci.

„Golf dnes hraju poprvé a jsem strašně nadšená. Je pro mě milým překvapením, že jsem se vůbec strefila do míčku. Musím ale poděkovat trenérovi, bez jehož instrukcí bych se neobešla,“ zhodnotila své první golfové zkušenosti Martina Indrová, která na den otevřených dveří do Radíkova dorazila spolu se svou kamarádkou až z dalekého Jeseníku.

Přestože den otevřených dveří pořádají organizátoři zpravidla jen jednou ročně, každý začátečník je zde vítán v kterýkoliv jiný den.

„Aby nováček poznal základy hry a její jednotlivé prvky, trvá to zhruba měsíc. Golf je totiž jeden z mála sportů, kde nezáleží na talentu, ale na pravidelném tréninku,“ řekl trenér Jarek Krčmář.

Do Radíkova na golf můžete vyrazit denně. Během června ve všední dny je hřiště otevřeno od 12 do 19 hodin, o víkendech pak již od 9 hodin ráno. V průběhu letních prázdnin se otevírací doba rozšíří a hráči si tak budou moci zahrát denně od 9 do 19 hodin.

O aktuálních povětrnostních podmínkách na hřišti se můžete přesvědčit na stránkách www.golf-radikov.cz prostřednictvím webové kamery, která nepřetržitě udává i aktuální teplotu vzduchu.