Golfové hřiště v Radíkově se úspěšně rozvíjí a každým rokem je zde něco nového. V roce 2012 byla otevřena nová jamka a v říjnu byly započaty práce na první etapě zavlažování hřiště. Buduje se vodní nádrž, která zapadne do malebné krajiny hřiště. Golfový klub má 217 členů, aktivní handicap EGA má 92 hráčů, členů bez handicapu je 41, klubový handicap má přiděleno 84 hráčů.

Na mistrovství klubu na rány si titul mistra klubu vybojoval Martin Vymětal před loňským vítězem Albertem Jeřábkem a Markem Sedlářem. V kategorii žen zvítězila a mistryní klubu se stala Alena Lukášová před Danou Jiříčkovou a Magdalenou Tvrdoňovou. Od loňského 16. května začala pracovat přípravka s pravidelnými tréninky každou středu a pátek. Honzík Grygar, Matúš Sedlář, Alžběta Jeřábková, Michal Částečka a Adélka Částečková trénovali dvakrát týdně pod vedením Jiřího Člupného. Pod vedením profesionálního trenéra Václava Rašky z GC Olomouc hrají Klára Hašová, Lenka Sedláčková a Albert Jeřábek.

Poprvé byl také zorganizován příměstský golfový tábor a předpokládá se, že se uskuteční i v letošním roce. Nejlepšími hráči klubu jsou Martin Vymětal HCP 4,6; Jeřábek Albert HCP 7,7 a Pikna Karel HCP 7,9. Zdeněk Šmejkal reprezentoval tým České republiky v utkání s Německem.

S přibývajícími zkušenostmi golfistů se zvyšuje i jejich výkonnost ve všech věkových skupinách, od nejmladších benjamínků až po seniory. Vzrůstající úroveň dokládají také jednotlivé výsledky hráčů na turnajích po celé republice. Všichni reprezentanti přispívají k dobrému jménu GC Radíkov a dokazují svými výsledky, že i ve venkovském klubu vyrůstají velmi kvalitní hráči. Šíří také povědomí o klubu a hřišti. (red)