Trošku nám ještě přibližte tu loňskou sezonu.

Sezona byla vynikající, jen nás mrzí, že jsme nedotáhli v boji o bronz to páté utkání v Praze do vítězného konce. Byla to velká škoda. Pátý zápas, to už je vždycky loterie. Zdá se mi, že jsme tam prohráli o branku nebo dvě. Byla to smůla. Když ale shrnu celou sezonu, tak bych řekl, že byla skvělá.

Letos se extraliga hraje odlišným stylem. Upustilo se od play-off a místo toho se teď po základní části bude hrát ve dvou skupinách o titul a o udržení. Jak se vám pozdává tento systém?

Nejsem kompetentní osoba, abych to hodnotil, to rozhodují lidé na jiných místech. Zatím netuším, zda to bude pro extraligu přínos či nikoliv. Loni zrovna tak kritizovali, že čtvrtfinále se hraje jen na dva vítězné zápasy a Lovosice kvůli tomu vypadly. Každopádně pravidla jsou pro všechny stejná a mančafty se s tím musí nějak vypořádat. Systém je letos takový, tak se to prostě takhle hraje. Jakou to bude mít odezvu u diváků, hráčů či funkcionářů, to teprve uvidíme.

Když jste přebíral cenu pro nejlepší kolektiv Přerovska, tak s vámi moderátor udělal krátký rozhovor, při kterém tipoval, odkud jste do Hranic přišel… a netrefil se.

Musel jsem mu napovědět (smích). Do Hranic jsem přišel z Francie. Sedm let jsem působil na Korsice v Ajacciu a poté čtyři roky v Saint Rafael, což je zhruba třicet kilometrů od Saint Tropez. Poté jsem přestoupil do Hranic, kde chytám druhou sezonu.

Také letošní ročník nemáte špatně rozjetý, jste v první šestce. Jak si myslíte, že se to teď bude vyvíjet dál?

Určitě to budou nesmírně vyrovnané zápasy, protože vlastně nejlepších šest týmů extraligy bude hrát mezi sebou doma a venku. Ty zápasy, co nás čekají, budou určitě pro diváky atraktivní, protože se tam nebudou střídat ty relativně slabší mančafty, ale opravdu jen špička. Určitě bude zápas od zápasu o co hrát a na co dívat.

Loni jste mezi českou elitou obsadili historické čtvrté místo. Je ve vašich silách to zopakovat nebo třeba vyskočit i na ten bronzový stupeň?

Zaznamenali jsme před sezonou spoustu odchodů, soutěž je rozehraná tak, jak je… Myslím, že pro nás bylo maximum dostat se do té první šestky, a teď už můžeme jen překvapit.

A překvapíte?

Kéž by se to podařilo.

Na jaře vám halu vytopila velká voda a „odnesla“ s sebou i starou palubovku. Jak se vám hraje na té nové? Je lepší?

Na tuto otázku by měli odpovídat spíše hráči, protože já toho na hřišti moc nenaběhám. Zřejmě uvidíme až časem, jestli je horší nebo lepší. Já v bráně to nějak nevnímám, je mi to celkem jedno.

Blíží se i anketa o nejlepší sportovce Hranic. Myslíte si, že i tam ocení vaše loňské úspěchy?

Uvidíme až na místě. Každopádně když jsem v Přerově slyšel, co je tu všechno za sportovce, co všechno dokázali, tak si říkám, co my tady jako kolektiv vůbec hledáme. I proto jsem z toho ocenění mile překvapený.