Nejmenší gymnastky zacvičily sestavu bez náčiní. Nejlepší osobní výkon předvedly obě domácí závodnice - Lenka Vincenová obsadila čtvrtou příčku, Michaela Ślosarová získala bronz. Stříbro si odvezla Šimková do Bruntálu, zlato Bérdi do Budapeště. Švihadlo a volné náčiní měly na programu naděje. Eliška Opletalová a Anna Phan Ho Van soupeřily se závodnicemi o dva roky staršími.

Věkový rozdíl byl ve výkonech markantní, když obsadily deváté, respektive desáté místo. Tereza Havierniková byla domácím želízkem v ohni, ale zcela nepovedené švihadlo zhatilo cíle, které nezachránila ani kvalitně předvedená obruč.

Nakonec z toho bylo osmé místo. Na stupně vítězů se mezi Žákovou a Kundelovou z Havířova vklínila Maďarka Balázs. Juniorky poměřily své síly v nejkvalitnější konkurenci v trojboji sestav - obruč, stuha a volné náčiní.

O dvě třídy lepší suverénně kralovala Topic z Budapešte. Janečková z Havířova získala druhé místo. Dobrynina z Vídně zopakovala loňské umístění a skončila třetí.

Domácí juniorku Pavlínu Koplíkovou zradila stuha, bojovala statečně se zraněním zad, ale bodový součet stačil na deváté místo. Vítkovická Zuzana Válková potvrdila svou výkonnostní úroveň v seniorkách, kde téměř o pět bodů porazila Marunovou z Havířova, a do Grazu si Horti odváží pohár za třetí místo.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika