Od 1. listopadu během šesti týdnů absolvovaly gymnastky spolu s rodičovským zázemím osm pohárových soutěží – v Brně, Jablonci, Plzni, Jihlavě, Troubkách nad Bečvou, Bratislavě a oblastní přebor v opět hale v Troubkách nad Bečvou.

Na medailových stupních skončily dvakrát bronzové, čtyřikrát stříbrné a jednou zlaté. Sezona byla výrazně ovlivněna velkou nemocností jednotlivých závodnic a tento fakt měl vliv i na výkony na závodních plochách.

Johanka Kučerová, Sára Zbožínková, Eliška Pospíšilová, Natálie Mandátová, Magdaléna Uvírová a Adéla Šebíková tvořily tým skladby bez náčiní.

Pod autorským a trenérským vedením Alice a Ivy Otáhalových se během období výrazně lepšily v technice prvků obtížnosti bez náčiní, rezervy oproti nejlepším soupeřkám byly hlavně v jednotnosti a souhře provedení skladby.

Získaly dvě sedmá, páté, čtvrté, dvě třetí a jedno první místo. Nejlepší výkon předvedly na PM Servis Cupu v Troubkách nad Bečvou a na pohárové soutěži v Plzni. Pokud jim vydrží píle a snaha na tréninku, jsou tyto přerovské závodnice velkým příslibem do budoucna.

Pro naděje starší byla upravena loňská skladba seniorek s hudebním doprovodem z filmu Speed. Skladbu tvořily závodnice dvou rozdílných programů volného a kombinovaného a po celé závodní období se nedařilo sjednotit a optimálně doladit techniku cvičení bez náčiní a obručí.

Na koberci v nových trikotech působily Lenka Vincenová, Michaela Šlosarová, Eliška Opletalová, Martiny Jemelková, Tomanová a Zbožínková velmi elegantně, ale na spokojenost realizačního týmu s výkony to nestačilo.

Nejkompaktnější provedení závodnice předvedly dle trenérky Naděždy Švrčkové na Sametové stuze v Brně, celkem získaly sedmé, šesté a čtyři druhá místa.

Naposledy v tomto roce se moderní gymnastky představí veřejnosti na tradiční Vánoční akademii v sobotu 19. prosince ve velkém sále přerovské sokolovny. V programu od 16.30 hodin vystoupí členky celého oddílu.

Nejmenší moderní gymnastky pod vedením Dagmar Nečesané a Renaty Hluzínové předvedou své skladbičky bez náčiní a s náčiním, pod vedením baletní pedagožky Glorie Hanusové uvidí diváci baletní představení v podání závodních oddělení, trenérka Ivana Bořutová se svými svěřenkami připravila společné vystoupení s míči a individuální sestavy kombinovaného programu.

Gymnastky závodního oddělení pod vedením trenérek Ivy a Alice Otáhalových a Naděždy Švrčkové zacvičí sestavy bez náčiní, se švihadlem, obručí, míčem, kužely, stuhou a společné skladby. V programu vystoupí nejlepší závodnice, které výborně reprezentovaly klub a město na přebornických a mezinárodních soutěžích v roce 2009.