K bojům o pocty nejvyšší se sjelo šestašedesát minigolfistů, včetně několika reprezentantů.

Slavnostní zahájení proběhlo za účasti primátora města pana Jiřího Lajtocha, který při čestném „výkopu“ na dráze číslo 18 předvedl excelentní „eso“, za což sklidil bouřlivý aplaus a obdiv všech přítomných.

Z následných strhujících soubojů ve čtyřech odehraných kolech vzešli nejen medailisté tohoto čtvrtého turnaje, ale i absolutní vítězové celého seriálu v jednotlivých kategoriích.

Výsledky 4. turnaje Hanáckého cupu

Nejpočetnější kategorii mužů ovládl Ivan Macho, startující v barvách MC Bochum, který výkonem 87 úderů porazil druhého Sedláčka z Vratimova (92 ú.) a třetího Holuba z Příboru (93).

Mezi čtrnácti seniory se neztratil Přerovan Rejhon, který bral za 105 úderů sedmou příčku. Po dramatu na rozstřelu, který soupeři ukončili až na dráze č. 11, získal Tovačovský Vymazal zlato a stříbrný byl Karásek ze Šternberka - oba 94 údery.

Bronzová medaile byla udělena Roemerovi z Kojetína za 97 úderů. Také v kategorii žen rozhodoval o medailových kovech rozstřel, když Macháčková z Tovačova a Coufalíková v dresuSKMlýn Přerov zahrály obě 116 úderů.

Z přímého souboje vyšla vítězně Macháčková se stříbrem, bronz zůstal Coufalíkové. S velkým náskokem šestnácti úderů zvítězila Kouřilová z Bystřice pod Hostýnem. Domácí Dostálková se 120 údery získala nepopulární bramborovou medaili.

V juniorech reprezentantka Nakládalová nenechala nikoho na pochybách, kdo je v této kategorii králem. Nejlepším výkonem dne 85 úderů (průměr 21,25 úderu/kolo) získala zlatou medaili.

Druhý byl Smejkal z Olomouce (93) a třetí Říha z Hradce Králové (106). Největší úspěchy sbírali domácí borci v nejmladších kategoriích.

Vítězkou kategorie žaček se stala Karolína Jandová v osobním rekordu 104 údery, vítězem kategorie žáků byl rovněž v osobním rekordu 103 údery Adam Doležálek.

Spolužáci z přerovského gymnázia se tak stali absolutními vítězi seriálu ve svých kategoriích a získali poháry, věnované primátorem města Přerova. „Byla jsem v tu chvíli nejšťastnější člověk, ale vím, že je pořád co zlepšovat,“ řekla Karolína Jandová.

„Bylo to prima. Budou ale větší turnaje a těžší soupeři,“ dodal Adam Doležálek. Oba se po boku ostatních vítězů Macha, Nakládalové, Vymazala a Kouřilové zařadili do All Stars Teamu tohoto seriálu.

Nejbližší turnaj v Přerově, tentokrát už o mistrovské body, bude ve Mlýně odehrán pod názvem Moravia Tour ve dnech 5. - 6. dubna 2008.

(zr)