V krásném prostředí sportovní haly v Křenovicích se letos utkalo 102 závodníků z hasičských sborů celé Moravy.

Tento závod se skládá z devíti disciplín a to: testy z požární ochrany, zdravovědy, topografie, silničního provozu a značek PO; dále pak z praktické části, která obsahuje uzlovou štafetu, člunkový běh na čas, shazování kuželek hasičskou hadicí a šplh na laně.

Soutěží se ve dvou kategoriích 6 - 12 a 12 - 16 let. Tato soutěž je o to náročnější, že každý bojuje sám za sebe, což podporuje u dětí samostatnost v rozhodování v situacích, které je jako budoucí záchranáře čekají.

Bojovnost se projevila i v tom, že na první příčce v kategorii starších se sešli dva závodníci se stejným počtem bodů. Rozhodoval proto finálový rozstřel v hodu míčem na basketbalový koš.

V tomto dramatickém souboji nakonec zvítězil Krátký z Lobodic a získal stejně jako vítěz mladší kategorie Kučera z Křenovic „profi“ koloběžku i s přílbou.

Pro Krátkého je vítězství o to cennější, že jako mladý hasič letos končí a své znalosti a dovednosti bude v následujících letech uplatňovat jako člen soutěžního družstva a snad i jako hasič - záchranář.

I ostatní soutěžící získali hodnotné ceny jako MP3 přehrávače, dalekohledy, míče, knihy, batohy, čokoládové figurky a tak dále. Prostě každý si některou z cen, které věnovali sponzoři a Prezidium MHJ, odnesl.

Poté, co se účastníci posilnili párkem a oplatky, a po rozdání cen poděkoval prezident MHJ Valášek všem za účast a fair-play boj. Hasiče z Křenovic pochválil za perfektní organizaci soutěže, a po závěrečném „Třikrát zdar!“ popřál mladým hasičům a Moravské hasičské jednotě šťastný návrat domů.

Výsledky - MLADŠÍ: 1. Kučera (Křenovice), 2. Pinček (Přerov), 3. Hrabovský (Slavkov), 4. Kučerová (Slavkov), 5. Dohnalík (Slavkov). STARŠÍ: 1. Krátký (Lobodice), 2. Pavlík (Křenovice), 3. Hromada (Lobodice), 4. Hochman (Žabčice), 5. Svoboda (Křenovice).

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika