Závodů v Horním Újezdě se zúčastnilo 26 žen a 38 mužů. Ve startovní listině nechyběla zvučná jména včetně několika reprezentantů a reprezentantek z tohoto sportovního odvětví. Soutěžilo se na třech sousedících drahách s překážkami. Po dvou pokusech základního kola postupovalo devět nejrychlejších závodníků do semifinále, kde se K.O. systémem utkali o finále.

V kategorii žen si suverénně vedla držitelka halového rekordu v této disciplíně Monika Sedlatá z Kvasin, která předvedla nejrychlejší čas už v základní části (18,78 sekund). Také v semifinálovém rozběhu si bez problémů postup pohlídala. Ve finále svedla Sedlatá nádherný souboj s dalšími dvěmi vítězkami semifinálových rozběhů - Alenou Hrouzkovou ze Skutče a Barborou Ludwigovou z Moravského Berouna. Z těsného vítězství se radovala Sedlatá díky času 18,59 s. před druhou Hrouzkovou (18,89) a třetí Ludwigovou (19,63).

Ve finále kategorie mužů si nejlépe vedl Jiří Mareš z Moravského Berouna (17,83) před Petrem Šimíčkem z Mniší a Davidem Sejkorou z Havířova.

Ze závodníků z Přerovska se do semifinále dostal Michal Navrátil z Olšovce, kterému i přes vynikající čas 18,21 unikl postup do finále. V kategorii žen poustoupila dál jen Magdalena Kociánová z Horního Újezda, která skončila v semifinálovém rozběhu na tretrách stříbrné Andrey Hrouzkové.

O den později na soutěži v požárním útoku v Ústí opět úřadovali hasiči z Olšovce, kteří zde předvedli další ze sedmnáctkových útoků (17,82) a radovali se z třetího vítězství v řadě. Druhý skončil Rychlov (18,70) a třetí Valšovice (18,92).

V kategorii žen se nejvíce dařilo Opatovicím, a to jak B-družstvu (19,97), tak i áčku (20,27). Na třetím místě skončilo Hlinsko (22,53).

Další soutěž Velké ceny se uskuteční 5. srpna ve Valšovicích.