Domácí však Slovákům úkol značně zjednodušili. V sestavě Cementu chyběli zraněný Hradil a potrestaný Kovařík, ještě v prvním poločase se navíc nechal vyloučit Brůna.

TJ Cement Hranice - Tatran Prešov 26:35 (12:19)

Hned od úvodních minut nenechal Prešov nikoho na pochybách, jakým směrem se bude hra ubírat. Vedení se sice ujaly Hranice, ale to bylo v tomto duelu naposledy. Hosté v zápětí srovnali a za chvilku už to bylo 1:3.

V osmé minutě se sice Cement dotáhl na rozdíl jedné branky, ale potom následovala opět série Prešova a ve třinácté minutě hosté vedli už 9:5. Pokud i v tuto chvíli někdo ještě stále doufal v obrat, následující situace mu dala definitivní odpověď.

Brůna na hranici brankoviště naprosto zbytečně fauluje prešovského hráče, který jde sám na brankáře, a po zásluze vyfasuje přímou červenou kartu. Při absenci Hradila jsou hraničtí rázem bez plnohodnotné třetí spojky.

Svůj post navíc čím dál častěji uvolňuje také Stržínek, jenž k utkání nastoupil postižen virózou. Trenér Hegar je tak donucen řádně míchat sestavou a hráčům z lavičky se dostane zatím největšího prostoru v letošní sezoně. To vše hraje prešovským do karet a do konce poločasu si vybudují sedmibrankový náskok. Ve druhém dějství do svatyně Cementu nastoupil Michal Vydra, a pokud by měl být někdo označen hvězdou zápasu, nemůže volba padnout na nikoho jiného.

Po celých třicet minut vytahuje hranická gólmanská dvojka ze svého repertoáru skvělé zákroky a likviduje nespočet stoprocentních šancí. Naopak v útoku si Cementáři příliš nevedou. Největší průvan v obraně Tatranu vyrábí Spuchlák, a tak jej hosté část utkání brání osobně.

Sympatický výkon předvádí také Galus a Jakub Samiec. Jinak se ale domácí proti prešovským obrům nedokáží výrazněji prosadit, a to i přesto, že i u hostů dostává prostor kompletní lavička. V uvolněném utkání nakonec výrazně oslabení Cementáři podlehli Prešovu 26:35. Nebýt však fantastické formy Vydry, hosté by jistě atakovali čtyřicetibrankovou hranici.

„I když byl problém dát sestavu dohromady, chtěli jsme proti Prešovu podat dobrý výkon. V prvním poločase jsme ale vyrobili spoustu technických chyb. Nakonec kluci přecejen zabojovali. Skvěle dnes zahrál především Vydra, i když to s jeho výkonností bývá jako na houpačce,“ komentoval výkon svého týmutrenér Cementu Hegar.

Statistiky

Nejvíce branek: Galus 6/1, Spuchlák 5, Čadra 4/1 - Tumidalský 9, Fuňák 7, Mikéci 4. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3. Vyloučení: 4:6. ČK: 1:0 (přímá Brůna). Počet diváků: 250.

Poslední šance na zisk bodů v tomto kalendářním roce se hranickým házenkářům naskytne na palubovce Kopřivnice. Při absenci potrestaného Brůny a zraněného Hradila to však nebudou mít vůbec jednoduché.