TJ Cement Hranice – HBC Ronal Jičín 23:29 (13:15)

Stejně jako minulý týden, ani tentokrát nevstoupili domácí do zápasu úspěšně a v osmé minutě už Jičín vedl 2:6. Zásluhou Hojníka, Valáška a za podpory obou křídel sice domácí hrozivě vyhlížející náskok snížili, ale do konce první půle soupeře pouze marně doháněli.

Že po přestávce dokáží svým fanouškům vykouzlit úsměv na tváři, předvedli Cementáři už v minulém utkání s Hustopečemi. A ani tentokrát se nástup domácích do druhé půle nedá označit jinak, než jako famózní.

Aktivní Hojník skóroval v první minutě hned dvakrát, a když po vydařeném signálu upravil na 16:15 Godál, hraničtí se poprvé v zápase ujali vedení. Následovala vyrovnaná desetiminutovka a poté, co Godál v 11. minutě, nikým neobtěžován, z trháku neproměnil vyloženou šanci, na tabuli svítilo skóre 19:19.

Potom však přišly „velké chvíle“ rozhodčích, kteří byli po celou dobu zápasu vystaveni obrovskému psychickému tlaku ze strany publika, jež neváhalo dát své pochybnosti patřičně hlasitě najevo.

Po faulu a údajném následném komentáři byl na dvakrát dvě minuty vyloučen nejlepší hráč zápasu Hojník. Po odpykání trestu se ovšem na hřišti dlouho neohřál a v 16. minutě byl vyloučen potřetí, za což logicky uviděl červenou kartu.

Hojníkova absence poslala Cement do kolen a statičtí domácí se proti tvrdé jičínské obraně nedokázali prosadit ani ve hře šesti proti čtyřem. Závěrečná fáze zápasu byla labutí písní zkroušených Cemantářů a hosté bez problému přidávali branku za brankou až na závěrečných 23:29.

Touto bodovou ztrátou tak tým Cementu klesl na desátkou příčku extraligové tabulky. Polepšit si však může hned tento týden, kdy na domácí půdě hostí celek Lokomotivy Plzeň. Hraje se tradičně v neděli 25. listopadu, ovšem tentokrát až v 17.00 hodin.

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Brůna 2, Samiec, Indrák, Hradil 1, Skřídlo, Čadra 3, Weglorz, Pavlík, Hojník 7/1, Godál 3, Valášek 7/3, Hanzelka. Rozhodčí: Pešek, Pavlát.

Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4. Vyloučení: 6 - 7. Diskvalifikace 1 – 0 (Hojník) Diváků: 300.

Řekl po utkání: „Měli jsme špatný vstup do utkání, až v průběhu první půlky jsme se do zápasu postupně dostávali. Po přestávce jsme se rychle ujali vedení, mužstvo hrálo to, co jsme si představovali, ale přibrzdilo nás několikeré vyloučení, přičemž hlavně dvojnásobný trest pro Hojníka byl hodně sporný. Po jeho diskvalifikaci už jsme nebyli schopni se proti soupeři dostatečně prosadit a v samém závěru už mužstvo rezignovalo,“ řekl k zápasu kouč Cementu Jan Hegar.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika