Páté Hranice cestovaly do haly druhých Lovosic, kde je čekalo těžké utkání proti silnému soupeři a početnému publiku. Cementáři sice byli povzbuzeni středečním postupem do finále Českého poháru, ale na hřišti byli pány domácí, kteří měli utkání ve své režii a čtyřbrankový poločasový náskok ve druhé půli bez problémů udrželi.

Úplně jinačí starosti na chvostu tabulky mají naopak přerovští házenkáři, kteří po loňském historickém šestém místě mezi elitou v tomto ročníku bojují o holé přežití. V zimní pauze mírně doplnili kádr, ovšem na palubovce pražské Dukly to měli ohromně těžké. Už v půli prohrávali o deset branek a po přestávce se rozdíl ve skóre ještě zvýraznil.

Lovosice – Hranice 27:22 (12:8)

Nejlepší střelci: Motl 6, Brecko 4, Chroustovský 4, Landa 4 – Čadra 6, Rachač 4, Šíra 4.

Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 5 – 5 (přímá ČK Bajgar). Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Diváků: 820.

Dukla Praha – Přerov 36:22 (18:8)

Nejlepší střelci: Syřínek 7, Kotrč 6, Mráz 4 – Kovařík 4, Pernička 3, Skopal 3, Kavka 3.

Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 3 – 4. Rozhodčí: Brůna, Vostatek. Diváků: 100.