Doma hrající Cementáři tedy měli ideální šanci získat další důležité body a přesvědčit fanoušky o nárůstu formy. To první se jim podařilo na sto procent, druhá možnost zůstala využita pouze napůl.

TJ Cement Hranice – Arcimpex Frýdek-Místek 34:29 (17:12)

Oproti minulému utkání byl vstup Hranic do zápasu skvělý. Domácí se prezentovali v nejsilnější sestavě, solidně zaplněné ochozy haly však marně mezi třemi tyčemi hledaly Fabiána. Hranická brankářská jednička má problém se zády a domácí svatyni od začátku strážil Vydra, který tak mohl navázat na vynikající výkon z posledního utkání.

To se mu také beze zbytku povedlo, což prokazoval od prvních minut. Cementáři se od počátku cítili dobře v roli favorita a neustále navyšovali svoje vedení. V 19. minutě tak na tabuli svítil stav 11:6.

Pětibrankové vedení si domácí udrželi až do poločasového klaksonu, to když na 17:12 upravoval ve 30. minutě Toms. Rovněž úvodní desetiminutovka druhého dějství Cementářům vyšla na výbornou a když Kovařík proměnil sedmičku, bylo to již 23:13. Následný protiútok hostí skvěle likviduje Vydra a mladý gólman se vyznamenává i milimetrovou přihrávkou přes celé hřiště, kterou o chvíli později vybídne ke skórování Galuse, jenž nezaváhá.

Další zasloužené ovace tribun si Fabiánův náhradník vychutná po likvidaci sedmičky z ruky zkušeného Kolmajera. V těchto chvílích to vypadá, že zbytek zápasu už bude jen pouhou formalitou a prostor na hřišti dostávají hráči z lavičky.

Hosté se však ještě dokázali nadechnout k nečekanému náporu a když ve 45. minutě obdrží svůj již třetí dvouminutový trest a tedy i červenou kartu Hradil, schyluje se k dramatu. V 52. minutě se tak do branky na místo vystřídavšího Vatolíka musí vrátit Vydra, ale ani on nedokáže čelit rozjetým hráčům Frýdku, kteří překonávají nedůraznou obranu Cementu.

V 58. minutě se hosté dotahují na rozdíl pouhých dvou branek (29:27) a nemalému počtu hranických fandů v tu chvíli asi ztuhne krev v žilách. Situaci naštěstí pro ně uklidňuje Skřídlo a když se po nádherné individuální akci prosadí Kovařík, svítí na tabuli už 32:28. O tom, že duel nakonec skončí stejným rozdílem, jakým začal druhý poločas, rozhodl střelou v poslední vteřině Galus.

„Hráli jsme jen prvních čtyřicet minut, ve zbytku jsme nepředvedli skoro nic. Jsem sice rád, že jsme se vyvarovali špatného vstupu, ale mezi desátou až patnáctou minutou druhé půle naši zkušení hráči pod tíhou vedení ztráceli koncentraci a míče a Frýdek toho dokonale využil. Pro nás to byla už druhá facka. Jsem za dva body rád, ale mělo by to vypadat jinak. Musím ovšem vyzvednou Michala Vydru, který už ve druhém utkání po sobě skvěle zachytal,“ hodnotil trenér Cementu Jan Hegar.

Sestava a branky Cementu:

Vydra, Vatolík – Brůna 5/11, T. Samiec 0/2, Stržínek 7/10, Hradil 2/5, Toms 7/10, Ruber, Skřídlo 2/2, Spuchlák 0/1, J. Samiec 2 (1)/5 (1), Kovařík 4 (2)/6 (2), Galus 4/9, Godál 1/1. Rozhodčí: Martiník, Novotný.

Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4. Vyloučení: 6 - 3. Diskvalifikace: 1 – 1 (Hradil - Skála). Diváků: 350.