Cementáři nastoupili bez zraněného Brůny, Stržínek hrál s poraněnou rukou a Hradil byl v úvodu zápasu vyloučen.

Takto oslaben na postu spojek nedokázal Cement domácím vzdorovat a na severu Moravy prohrál rozdílem třídy.

SKP Frýdek-Místek - TJ Cement Hranice 38:21 (15:10)

Úvod zápasu se lépe vydařil Hranicím, které v páté minutě vedly už o tři branky. V osmé minutě však byl Hradil po faulu poslán rovnou do sprch a domácí do desáté minuty otočili na 5:4.

Ještě ve 26. minutě oslabení Cementáři prohrávali jen rozdílem dvou gólů. Poslední minuty před přestávkou však hosté nezvládli a do šaten se tak odcházelo za stavu 15:10 ve prospěch Frýdku.

Odevzdaný tým Hranic pokračoval v druhé půli ve špatném výkonu z koncovky prvního dějstství, kdy katastrofální byla především obranná hra Cementu. Domácí přidali v rozmezí 34. až 39. minuty dalších šest branek a o vítězi utkání bylo rozhodnuto.

Hranice si tak s Frýdku odvezly vysokou porážku a zkomplikovaly si dobře rozehraný boj o pátou příčku extraligy.

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, Vydra – Samiec 2/4, Indrák 0/2, Stržínek 2/8, Hradil 0/1, Skřídlo 2/6, Čadra 2/6, Weglorz 5/10, Pavlík, Godál 3/5, Valášek 5/7. Rozhodčí: Horáček, Novotný.

Sedmimetrové hody: 3/2 - 0/0. Vyloučení: 6 - 5. ČK: Hradil a Stržínek (oba Hranice). Diváků: 300.

„Do Frýdku jsme jeli s cílem bodovat. Družstvo však bylo hendikepováno množstvím zranění, citelně nám po vyloučení chyběl také Hradil. Po nezvládnuté koncovce prvního poločasu už jsme se nedokázali dostatečně vyburcovat a domácí tým hru ovládl,“ komentoval výkon Cementu trenér Hegar.

„Musím říct, že zlomovým okamžikem bylo vyloučení Hradila. Poté jsme Hranice doslova převálcovali. Na klucích byla vidět pohoda, chtěli se s diváky rozloučit co nejlepším výkonem. Teď můžeme litovat naší domácí ztráty s Plzní, mohli jsme být pátí,“ litoval zaváhání asistent trenéra Frýdku Petr Mazur.

K poslednímu a rozhodujícímu zápasu sezony nastoupí Cement Hranice na domácí půdě už v pátek 16. května od 19.00 hodin. Proti Plzni bude chybět potrestaný Hradil a Cementáře tak čeká o to těžší utkání.

V případě plného bodového zisku Hranice vybojují skvělé páté místo, remíza zajišťuje šestou příčku a prohra o devět branek a více by Cement odsunula na celkové sedmé místo Zubr extraligy.