V dramatickém zápase, kterému bouřlivě fandilo skvělých 520 diváků se nakonec dle očekávání prosadil valašský favorit.

Pokud by se házená hrála jen třicet minut, hraničtí hráči by nejspíše slavili úspěch. Úvodní pětiminutovka byla ještě vyrovnaná, postupem času ale domácí celek získával převahu, čemuž odpovídal i vývoj skóre.

Cementáři vedli 4:3, 8:5, 15:11 a na konci první půle svítilo na tabuli překvapivých 19:15. A kdyby domácí proměňovali soupeřem nabízené trestné hody, mohl být náskok ještě markantnější.

Start do druhé půle byl však plně v režii Valachů a ve 36. minutě bylo srovnáno na 20:20. Cementáři potom sice utekli soupeři o dvě branky, ale ve 42. minutě hráči Zubří opět vyrovnali na 22:22.

Vyrovnaná partie ale vydržela jen do 48. minuty. V tuto chvíli berou zkušenější hosté otěže zápasu do svých rukou a během pěti minut je o vítězi prakticky rozhodnuto. Za Fabiánova záda míří pět střel v řadě a domácí se nezmůžou na odpověď ani když hrají přesilovku.

Hra Cementu je bez kombinace, hráči vysílají pouze bezzubé střely proti kvalitní valašské defenzívě. Bezmoc v koncovce jen potvrzuje v 56. minutě Brož, který sám před brankářem střílí mimo.

V posledních třech minutách ještě Hranice nakonec přidají dvě branky, přesto si body zaslouženě odváží Zubří.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří 26:29 (19:15)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Szymon 7 branek (2 sedmičky)/ 10 střel (2 sedmičky), Brůna 1/5, Indrák 1/2, Stržínek 7/13, Hradil 6 (0)/12 (1), Ruber, Skřídlo 1/4, Čadra 1 (0)/5 (1), Weglorz, Hojník 0/1, Brož 0/2, Valášek 2 (0)/3 (1).

Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/2 - 6/3. Vyloučení: 4 – 7. Diváků: 520.

„Do zápasu jsme šli se snahou nespekulovat a hrát na vítězství. V první půli se nám podařilo vyvinout na Zubří tlak a 19 branek v jejich síti byl velmi dobrý výsledek. Ve druhém poločase už se jasně projevilo, že na soupeře fyzicky nestačíme.

Chyběl pohyb bez míče, nedostávali jsme se už tolik do šancí a z nepřipravené střelby pak ztráceli balóny. V těchto chvílích jsme potřebovali hráče prostřídat, ale bohužel nemáme tak kvalitní lavičku jako Zubří.

Hráčům bych chtěl za předvedený výkon poděkovat, byl to jeden ze zápasů, kdy na hřišti nechali všechno, což se dříve moc často nestávalo,“ komentoval zápas trenér Cementu Hegar.

K poslednímu zápasu základní části zajíždí Cement v sobotu 15. března do Prešova. Zápas se hraje v 18.00 hodin. Chcete-li cestovat na zápas s mužstvem, rezervujte si místo v autobuse na telefonním čísle 602231175.