Hranice - (FOTOGALERIE)Hned dva domácí zápasy sehráli během uplynulého týdne házenkáři Cementu Hranice. Nejprve v neděli 28. září hostili Kopřivnici, ve středu 1. října potom dorazil na hranickou palubovku tým Zubří.

2.10.2008

Cementáři si s kvalitní obranou Zubří nedokázali poradit.Foto: Martin Třískala

Na sourozenecký brankářský duel se v neděli dopoledne přišlo podívat spíše průměrných 350 diváků.

V kopřivnickém dresu strážil svatyni zkušený Luděk Fabián, který byl v minulé sezóně hranickou brankářskou jedničkou.

Mezi třemi tyčemi Cementu zase letos dostává zatím nejvíce prostoru jeho mladší bratr Martin.

Cement Hranice – KH Kopřivnice 35:27 (15:13)

Domácí otevřeli skóre Kovaříkem. Během prvního dějství Cementáři několikrát odskočili Kopřivnici o tři branky, ale hostům se stále dařilo držet „na dostřel“.

Ve čtrnácté minutě po úspěšné Opálkově sedmičce svítilo na tabuli 7:7 ve 26. minutě potom 13:13. Do šaten se nakonec odcházelo za poločasových 15:13. Ve druhé půli šla Kopřivnice na chvíli i do vedení, ale Hranice během čtyř minut otočily na 24:19, a to i díky skvělému Martinu Fabiánovi.

Na tento náskok již hosté nedokázali zareagovat a když se v 53. minutě znovu vytáhl mladší z bratrů Fabiánových, vedli Cementáři už osmibrankovým rozdílem. Ten si nakonec domácí podrželi až do závěrečného klaksonu, když efektivní tečku na 35:27 vyrobil Spuchlák.

Nejvíce branek: Toms 6/2, Stržínek 6, Kovařík 5/1 - Opálka 12/4, Hladký 6, Gřes 4/1.

Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5. Vyloučení: 4:7. ČK: Prepsl (Kopřivnice). Rozhodčí: Halada, Vaník. Diváků: 350.

Tradičního rivala ze Zubří přivítali v dohrávce prvního kola extraligy házenkáři Cementu Hranice. Domácí jistě chtěli navázat na kvalitní nedělní výkon proti Kopřivnici.

To se jim však podařilo jen v první půli. Druhé dějství již bylo jednoznačně v režii hostů a favorizované Gumárny utkání dotáhly bez problémů do vítězného konce.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří 23:32 (12:14)

Vyrovnanou a pohlednou házenou nabídl slušně zaplněným ochozům haly úvod zápasu. Potom ale Toms s Hradilem zahodili každý po jedné „sedmičce“, hosté gólově lehce odskočili a v koncovce první půle vedli už 10:14.

V samém závěru však Cement upravil na poločasových 12:14. Vstup do druhého dějství se Hranicím vydařil náramně a ve 32. minutě bylo srovnáno. O dvě minuty později za stavu 15:16 dostali Cementáři výhodu dvojnásobné přesilovky.

Toms však ze slušné pozice neuspěl. To se podařilo až o chvíli později Ruberovi, když jej v rychlém protiútoku našel Stržínek. To ale bylo z hranické strany vše.

Naopak Zubří po přečkaném oslabení zkvalitňuje obrannou činnost a pohyblivá a tvrdá defenziva na Cementáře platí. Hraničtí se pouští do bezzubých individuálních akcí a nepřesných střel, což je voda na mlýn Valachů. Ti zakládají bleskové protiútoky a každou ztrátu míče domácích trestají. Když navíc již podruhé v této sezoně uvidí červenou kartu Stržínek, zdá se být rozhodnuto.

V úplném závěru ještě Kovařík zahozenou sedmičkou definitivně stvrzuje tristní druhou půli Cementu.

Nejvíce branek: Hradil 7/2, Kovařík 4, Ruber 4 - Hrstka M. 7, Mika 5, Hrstka J. 5/5 Sedmimetrové hody: 6/3 – 5/5. Vyloučení: 6 – 6, ČK Stržínek (Hranice). Rozhodčí: Válek, Opava. Diváků: 450

„Chtěli jsme zopakovat dobré výkony z předchozích utkání, což nevyšlo. V druhé půli jsme se dostali pod tlak, opustili kombinační hru a proti kvalitní obraně Zubří jsme se ve hře jeden na jednoho neprosadili. Působili jsme unaveným dojmem a závěr jsme dohrávali v útlumu,“ uvedl trenér Cementu Jan Hegar.

Další domácí zápas sehrají Cementáři v neděli 12. října od 10.30 hodin. Soupeřem jim bude HCB Karviná s hranickým Radimem Brožem.

Autor: David Kristek

2.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

V Galerii M+M v těchto dnech vrcholí přípravy na Výstavu betlémů a vánočních tradic, kterou v pátek 24. listopadu v 17 hodin zahájí slavnostní vernisáž.
8

Přípravy na výstavu betlémů jsou v plném proudu

Robert Runták na debatním Setkání s olomouckým hejtmanem pořádaném Deníkem
15

Podnikatel Runták: Přeji si SEFO, je to přesně projekt pro dnešní dobu

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / FOTOGALERIE / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Krpálek na Hranice přes zranění nezanevřel

Zpátky na „místě činu“. Možná byste řekli, že olympijský vítěz z Ria Lukáš Krpálek nebude mít na moravské město Hranice nejlepší vzpomínky.

Desáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Listopad ´89 v Hranicích: Byli jsme obrovsky nadšení a ochotní obětovat všechno

„Lidé čekali změnu, jenže stejně tak, jak to bylo v roce 1968, vůbec netušili, co by tato změna měla znamenat,“ vzpomíná na události z listopadu 1989 jedna z členek Občanského fóra v Hranicích Jaromíra Vlasáková.