Přerovské družstvo postrádalo ve své sestavě Bergendiho, který přestoupil do 4. německé Bundesligy, a taktéž několik zraněných a nemocných hráčů.

Z tohoto důvodu bylo do kádru zařazeno několik mladších perspektivních hráčů.

Přerov vstoupil do utkání sebevědomě a podařilo se mu i přes zahození několika vyložených brankových šancí rychle získat čtyřbrankové vedení, které si udržoval po většinu prvního poločasu.

Deset minut před koncem úvodního dějství soupeř sice snížil na rozdíl dvou branek, ale Přerov se mohutným náporem od soupeře znovu odpoutal a vyhrál poločas 21:15.

„Tento nadějný náskok vycházel z velmi dobrého výkonu brankaře Kosatíka a z kvalitního útoku. Dařila se nám útočná kombinace, kterou jsme poměrně snadno přehrávali soupeře, a taktéž střelba měla vysokou produktivitu (více než osmdesátiprocentní úspěšnost). Úplná spokojenost nebyla pouze s obrannými činnostmi, v nichž jsme dělali zbytečné chyby a někdy byli málo důrazní,“ řekl Richard Buček, přerovský trenér.

Druhý poločas již pouze potvrdil jednoznačné vedení domácího celku. Soupeř se však nevzdával a až do konce utkání bojoval o co nejlepší výsledek.

I když vedení Přerova bylo stále jednoznačné, bylo z průběhu hry zřejmé, že jakýkoli výpadek v jejich výkonu by mohl utkání zbytečně zdramatizovat. Přerov nakonec zvítězil o osm branek 38:30.

Sokol HC Přerov - HBC Jičín 38:30 (21:15)


Sestava a střelci: Kosatík, Klichuk - Buček 2, Heider 6, Kavka 10, Zemánek 6, Drabík 2, Pernička 9, Adolf, Grác, Krčmář 2, Nuc, Teska, Černošek 1.

„Za předvedený výkon je třeba pochválit celý tým, který podal velmi dobrý a bojovný výkon,“ dodal trenér.

Tímto vítězstvím se Sokol HC Přerov znovu probojoval na čelo prvoligové tabulky, neboť všichni tři největší konkurenti Kostelec, Litovel a Dvůr Králové svá utkání prohráli.

V příštím kole zajíždí Přerov na horkou půdu Chomutova, který ještě v domácím utkání neokusil hořkost porážky. Doufejme, že hráči podají alespoň takový výkon, jako v úvodním zápase jara a potvrdí tak oprávněnost svého vedení v tabulce.

(shc)