Před kamerami se Cementářům pohříchu většinou nedaří, což jen potvrdily nedávné duely s Duklou Praha a s Karvinou. Proti zraněními sužovanému Jičínu ale Hranice podaly suverénní výkon.

Klíčem k úspěchu jim byla především kolektivní hra a zdrcující nápor v úvodech obou poločasů.

TJ Cement Hranice - HBC Ronal Jičín 31:20 (14:11)

Domácí brankostroj rozjel aktivní Hradil. Když se trefil podruhé, bylo to už 3:0, protože mezitím se nemýlil ze sedmičky Galus a na druhé straně trestný hod zlikvidoval výborný Fabián.

V sedmé minutě sice Jičín svou první brankou snížil, ale Cement pokračoval v tlaku. V 11. minutě tak na tabuli svítil stav 7:2. Náskok jakoby hranické ukolébal a zbývajících téměř dvacet minut první půle se odehrával vyrovnaný zápas.

Přesto si hosté evidentně nevěděli rady s Michalem Hradilem. Ten nasázel do Jičínské branky skoro polovinu gólů domácích a neměl problém se prosadit ani střelou ze slabší ruky. Jičínský brankář Barák však nebude na hranického tahouna vzpomínat v dobrém ještě z jednoho důvodu. Při zakončování trháku se oba jmenovaní srazili v brankovišti a Barák si obnovil nedávno zahojené zranění kotníku.

Ve druhém dějství tak Jičínskou svatyni strážil Veverka. Brankářská dvojka z města loupežníka Rumcajse ale svůj tým příliš nepodržela. Cementáři na palubovku vtrhli jako uragán a během sedmi minut bylo o vítězi rozhodnuto. Třikrát po sobě se totiž trefil Skřídlo, podporován dvěma zásahy Stržínka, a hřebíček do jičínské rakve v podobě dvacáté branky přidal Kovařík.

Hosté ve druhé půli prvně skórovali až v 8. minutě, na což ovšem Hranice odpověděly hned třemi góly v řadě. Ve 43. minutě zápasu tak Cementáři vedli už 23:12. Příležitost na palubovce dostává prakticky celá hranická soupiska. Mezi třemi tyčemi navazuje na jistý výkon Fabiána i Vydra a do listiny střelců se zapisují téměř všichni hráči. Hosté sice ještě zaznamenají čtyřbrankovou sérii, ale to znamená jen lehkou kosmetickou úpravu výsledku.

Nejvíce branek: Hradil 6, Kovařík 5, Stržínek a Skřídlo 4, Toms 4/3 - Brykner 5, Král, Lepieš a Kvasnička 3, Babák 3/2. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/2. Vyloučení: 8 - 7. Diváci: 350.

„Jičín je náš tradiční soupeř a první půle byla vyrovnaná. Utkání jsme zlomili v půli druhé a po dvou matných výkonech jsme konečně předvedli dobrý kolektivní výkon. To chceme udržet. Jsem velice spokojený samozřejmě i s výsledkem, ale především s výkonem,“ pochvaloval si trenér Cementu Jan Hegar.

„Poslední tři zápasy se mi hodnotí jako přes kopírák. Začátek je dobrý, ale neproměňujeme brankové příležitosti. Opakují se u nás stejné chyby a hráči potom ztrácejí sebedůvěru. Svou hru jsme schopni realizovat jen v části zápasu a to nestačí,“ posteskl si kouč Jičína Petr Babák.

Potvrdit formu mohou hraničtí házenkáři v neděli 23. listopadu na palubovce Lovosic. I do třetice v řadě lze zápas Cementu sledovat od 10.30 hodin na programu ČT4 Sport.