Cementáři však na soupeře tentokrát nestačili a po mdlém výkonu odešli zaslouženě poraženi. Přesto si Hranice i nadále udržují mezi čtyřkou týmů hrajících o páté až osmé místo nejlepší pozici.

Domácí nastoupili v první půli v brance s Martinem Fabiánem a bez zraněného Brůny. Hradil hrál navíc s virózou a Stržínek se zdravotním hendikepem ruky.

Po počátečním oťukávání, kdy se vedení přelévalo plynule z jedné strany na druhou, rozhodla závěrečná desetiminutovka poločasu.

TJ Cement Hranice – HBC Ronal Jičín 25:28 (13:16)

Zatímco Hranice od 20. do 30. minuty zaznamenaly pouze tři střelecké úspěchy, Jičín se trefil sedmkrát a do šaten se tak odcházelo za stavu 13:16.

Tříbrankový náskok z poločasu předznamenal průběh druhého dějství a nakonec i samotný výsledek utkání. Do hranické svatyně nastupuje brankářská jednička Luděk Fabián.

Cementáři se po dvou rychlých protiútocích ve 39. minutě dotahují na 18:20. Při další rychlé akci byl faulován osamocený Brož a Hradil dostává ze sedmičky možnost snížit na 19:20.

Hranický kanonýr však míří nad a z následné akce hosté opět unikají do tříbrankového vedení. Kdykoliv potom mají Cementáři možnost se na Jičín dotáhnout, selže buď koncovka útoku, nebo naopak nedůrazná obrana domácích, a Ronal zaslouženě a bezpečně vítězí.

Nejvíce branek: Hradil 8/1, Weglorz 6, Valášek a Stržínek 3, Čadra 3/2 – Brykner 7, Král 6/2, Babák 5/3.

Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 4/3 - 7/6. Vyloučení: 4 - 6. Diváků: 150.

„Ve druhé půli nám střelecky odešly spojky Stržínek a Valášek. Prosazoval se jen Hradil, kterému sekundoval Weglorz. Prostor dostali i mladí hráči, ale kromě zmiňovaného Weglorze nepodali příliš přesvědčivé výkony,“ posteskl si domácí trenér Hegar.