Do zápasu sice vstoupili Plzeňané lépe a v sedmé minutě se dostali do vedení 5:2, to ale bylo z jejich strany vše.

Hranice pěti brankami v řadě utkání otočily. Ještě v 18. minutě drželi domácí nadějný stav, když prohrávali jen o jeden gól - 9:10.

V závěru poločasu ovšem Lokomotiva bez trojice opor doslova propadla v obranné fázi a hosté odcházeli do kabin s vedením 17:11. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil.

Lokomotiva Plzeň - Cement Hranice 25:33 (11:17)

Plzeň se trápila v obraně i útoku, kde nemohla najít recept na brankáře Fabiána. Ve 47. minutě Lokomotiva prohrávala už 16:29 a byla zralá na ručník.

Ve zbytku zápasu se přece jenom k plzeňskému týmu přiklonilo střelecké štěstí, ale na víc než na zmírnění porážky na konečných 25:33 domácí házenkáři neměli.

Nejvíce branek Cementu Hranice: Hradil 9, Valášek 7, Stržínek 5. Sedmimetrové hody: 1/1:2/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 250.

„Trošku mi to připomnělo zápas v Hranicích v základní části. Tam jsme prohráli 23:37, ale hráli jsme s daleko větším nasazením než nyní,“ řekl krátce po utkání Vladimír Haber, plzeňský trenér.

„Teď se ukázalo, že řada hráčů na extraligu nemá. Táhlo to pár lidí, a ti nám schází. Ostatní se za ně schovávali, a když mají hrát, tak to bohužel nejde. To je otázka, co s tím na příští rok, protože s takovým kádrem se hrát nedá,“ uvědomoval si kouč Západočechů.

„Chyběla nám vůdčí osobnost, nasazení a dodržení taktických pokynů. Ač jsme říkali, co změnit, hráči si dělali, co chtěli,“ zlobil se Haber.

„Kvůli velké marodce jsme zajížděli do Plzně jen s devíti hráči, ale rozhodně jsme chtěli hrát o vítězství. Po nevydařeném začátku jsme si pozornou hrou vytvořili do konce poločasu šestibrankový náskok a ve druhé půli jsme zápas definitivně ovládli. Všichni hráči předvedli skvělé výkony. Uznání si zaslouží zvláště Stržínek, který utkání odehrál i přes zranění. Zápas se nám tedy vydařil po všech stránkách,“ pochvaloval si Jan Hegar, trenér Cementu.

K dalšímu utkání nastoupí hraničtí házenkáři už ve středu 30. dubna od 19 hodin, kdy na domácí palubovce přivítají celek Jičína.