V Hustopečích i v Jičíně uspěli. V případě vítězství na západě Čech by tedy Cement venku bodoval potřetí za sebou a významně by tak zvýšil své šance na lepší umístění před vypuknutím play-off.

Úvod zápasu však tentokrát vyšel lépe domácím, což spolu se špatně pracující obranou Cementu rozhodlo.

Start do utkání se hranickým příliš nevydařil. Plzeň se rychle dostala do tříbrankového náskoku a v 16. minutě už svítilo na tabuli skóre 10:5.

Cementáři sice dokázali za pět minut snížit na 9:10, ale vzápětí zcela propadli a o čtyři minuty později už opět prohrávali 9:15. První dějství nakonec skončilo pětibrankovým náskokem domácího favorita.

Ani úvod druhé půle nebyl pro hranické házenkáře zrovna šťastný. Domácí do osmé minuty odskočili až na 21:13 a vysoký náskok si udržovali až do závěru.

Nakonec se házenkářům Cementu ještě podařilo výsledek kosmeticky zkorigovat na závěrečných 26:31.

TJ Lokomotiva Plzeň - TJ Cement Hranice 31:26 (18:13)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián, L. Fabián - Brůna 5/11, Samiec, Indrák, Stržínek 3/11, Hradil 7/15, Ruber 3/5, Skřídlo 0/1, Čadra 4 (1)/6 (2), Weglorz, Godál, Brož 1/3, Valášek 2 (1)/4 (2).

Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/2. Vyloučení: 5:6. Rozhodčí: Novák, Kohout. Diváci: 480.

„Nepodali jsme tak konsolidovaný výkon jako v minulém zápase. Nezachytili jsme úvod a nedůslednou obranou jsme pustili domácí do vedení.

Když se nám podařilo náskok Plzně stáhnout, neproměnili jsme následně několik šancí a domácí se nám utrhli.

Ve druhé půli jsme se dostávali zpět do zápasu, ale čtyřikrát jsme trefili tyč, domácí nám znovu utekli a náskok už si pohlídali.

Sehráli jsme bojovné, ale nešťastné utkání. Nedávali jsme branky, domácí vyhráli zaslouženě,“ řekl k zápasu trenér Cementu Hegar.

David Kristek