Litovel – Sokol HC Přerov 22:22

Litovel vstoupila do utkání na rozdíl od Přerova od začátku s velkým nasazením. Rychlou kombinační hrou přehrávala Přerov v útoku a dobře pracující obrana v čele s velmi dobře chytajícím Baránkem nedovolila Přerovu prvních 6 minut vstřelit žádnou branku.

První gól přerovští hráči vstřelili až na konci 6. minuty. Postupně začali vyrovnávat hru v poli a snižovat náskok soupeře. Na hřišti se rozpoutala nemilosrdná bitva o každý míč.

Obě mužstva podávala velmi dobré výkony v obraně, za kterou velmi dobře chytali oba brankáři, takže skóre narůstalo velmi pomalu. Poločas skončil vítězstvím Litovle 10: 9. Jako již tradičně v této sezoně vstoupili přerovští hráči do druhého poločasu mnohem lépe.

Ještě více zlepšili práci obrany a když se přece jen podařilo některému z litovelských hráčů dostat do brankové šance, s přehledem ji zlikvidoval velmi dobře chytající Klichuk. Přerov si tak dvakrát vytvořil tříbrankové vedení, Litovel se však nevzdala a bojovala i nadále s plným nasazením.

Postupně znovu vyrovnala hru a ve 29. minutě se jí podařilo nejen vyrovnat, ale jít i do jednobrankového vedení. Protože z následného útoku Přerov přišel po zbrklé střelbě o míč, nezbylo přerovským hráčům nic jiného, než vsadit vše na jednu kartu. Přerovští hráli osobní obranu po celém hřišti a tímto tlakem se jim podařilo znovu získat míč.

Z následného útoku se pak Přerovanům podařilo vyrovnat stav utkání na 22:22. Soupeř se pokusil po obdržené brance rychle rozehrát, což však nedovoleně zastavil hostující Heider a byl ihned vyloučen. Následně byl ještě vyloučen z každé strany jeden hráč.

Litovelský tým měl ještě 20 vteřin na to, aby strhl vítězství na svou stranu. Znovu zaútočil a po neodpískaném nedovoleném hraní nohou se dostal na pravém křídle do brankové šance, kterou mu přerovští hráči faulem zmařili.

Rozhodčí nařídil sedmimetrový hod. V tomto rozhodujícím okamžiku zápasu však litovelský Šuba sedmičku neproměnil díky výbornému zákroku přerovského brankáře. V tom okamžiku vypukla na přerovské střídačce velká radost ze získaného bodu.

Z přerovského družstva lze vyzvednout za předvedený výkon brankáře Klichuka a v útoku velmi dobře hrajícího Bergendiho. Ale vítězství bylo dílem bojovnosti celého kolektivu. Přerov se díky této remíze a současně porážce Dvora Králové v Jičíně dostal na čelo prvoligové tabulky.

K dalšímu utkání nastoupí přerovští házenkáři dnes, v sobotu 13. října,od 17 hodin na palubovce Náchoda.

Sestava a střelci branek Přerova: Klichuk, Kosatík, Buček, Heider 3, Zvěřina 3, Kavka 3, Bergendi 8, Potiška 2, Pernička 1, Drabík 2, Václavek, Černošek.