Přerovští hráči byli na utkání patřičně nažhaveni, neboť ještě nepoznali hořkost porážky a chtěli si svou neporazitelnost udržet i v tomto utkání. Prostějovský tým nastoupil se všemi posilami, a to s pěti hostujícími hráči ze Zubří, ale nebylo mu to nic platné.

Sokol HC Přerov - TJ Sokol II Prostějov 38:35 (22:11)

Do utkání vstoupil lépe domácí tým. Vyvaroval se chyb z předchozích zápasů a od první minuty diktoval tempo hry. Hrál velmi pozorně a důrazně v obraně, nedovolil svému soupeři rozvinout jeho kombinace, čímž negoval jednu z největších zbraní Prostějova.

V útoku přerovští hýřili aktivitou, rychlé kombinace střídali krátkými akcemi zakončenými dobrou střelbou, čímž znemožnili využít další zbraň Prostějova, rychlý protiútok.

Soupeř místy nevěděl, kde mu hlava stojí, a začal kupit jednu chybu na druhou. Domácí tým jej přehrával ve všech směrech a nemilosrdně trestal jeho chyby. Poločas tak skončil jednoznačným vítězstvím v poměru 22:11, když v některých okamžicích se výkon Přerova blížil k exhibici.

Kdo očekával stejný vývoj i v druhém poločase, ten musel být velmi zklamán. Přestože si hráči HC v šatně slibovali, že nastoupí do druhé půle se stejným nasazením, nepodařilo se jim to dodržet.

Snížili své nasazení a nehráli již tak pozorně. To s sebou přineslo zákonitě chyby, které Prostějov trestal snadně dosaženými brankami. Prvních deset minut druhého poločasu domácí prohráli 5:10. To soupeře zvedlo a začal bojovat o každý míč a postupně snižoval.

Přerovu se přestala dařit útočná kombinace a v obraně se najednou začaly objevovat velké chyby. I když domácí zkoušeli změnit taktiku i sestavu na hřišti, výsledky se nedostavily.

Jen velký náskok z prvního poločasu zajistil přerovským barvám vítězství 38:35. Toto vítězství a současná prohra týmu Dvora Králového v Kostelci a Napajedel v Chomutově znamená, že Sokol HC si na prvním místě vytvořil již tříbodové vedení.

Nyní je dvoutýdenní přestávka, kterou přerovský tým využije k regeneraci sil, aby v závěrečných kolech mohl potvrdit svou letošní velmi dobrou formu.

Sestava a střelci: Klichuk, Kosatík - Buček 6, Heider 5, Zvěřina 10, Zemánek 4, Bergendi 6, Pernička 2, Potíška, Simon 1, Drabík 2, Kavka 2, Černošek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika