Na horké půdě Tatranu tedy nakonec Hranice reprezentovali bratři Fabiánovi, Vydra, Brůna, Samiec, Indrák, Hradil, Skřídlo, Čadra, Valášek a Weglorz.

Cementu tím pádem chyběla obě levá křídla i obě pravé spojky. Přesto hranický tým sehrál důstojné utkání a ze Slovenska se po bojovném výkonu vrátil s podobným výsledkem jako před nedávnem celek Zubří.

Hosté drželi s jednoznačným favoritem krok do 12. minuty, kdy na tabuli svítil stav 10:8. Potom byl však Hradilův faul dosti přísně ohodnocen červenou kartu a hosté tak přišli o jednoho ze svých klíčových hráčů.

Přesto ještě v 17. minutě Cementáři ztráceli jen dvě branky. Následovaly však další tresty a oslabené Hranice už nedokázaly zkušenějšímu Prešovu vzdorovat. Do šaten se nakonec odcházelo za stavu 20:14.

Úvodní čtvrthodina druhého dějství byla plně v režii domácích, kteří bezpečně navyšovali svůj náskok a ve 45. minutě zápasu bylo za stavu 30:20 prakticky rozhodnuto.

Cement ovšem zbraně nesložil a v závěrečné patnáctiminutovce byl Prešovu vyrovnaným soupeřem.

Tatran Prešov - TJ Cement Hranice 38:27 (20:14)

Nejvíce branek: Kozlov 12/3, Pekár 8, T. Mažár 6 - Brůna 11/3, Valášek 4, Indrák 3.

„I přes značně okleštěnou sestavu jsme v Prešově chtěli bojovat a za předvedený výkon všem hráčům děkuji. Za všechny bych rád jmenoval Rosťu Brůnu, který jedenáctkrát skóroval, ale tým předvedl kolektivní házenou,“ komentoval utkání trenér Cementu Hegar.