V hranické hale se tak utkalo celkem 12 družstev z oddílů HBC Olomouc, TJ Bystřice pod Hostýnem, Házená Holešov, TJ Nový Jičín, HC Kopřivnice, Jiskra Otrokovice a pochopitelně TJ Cement Hranice.

Na dvou hřištích si tak před zraky rodičů a rodinných příslušníků zahrálo 107 dětí ročníků 2008 a 2009. Hlavním cílem akce je zábava, i proto se hraje bez počítání skóre. Odměny však mladé házenkáře neminuly.

„Každý trenér ze svého družstva vybral hráče, u kterého vidí největší pokrok ve zlepšení házenkářských dovedností a chce jej tímto oceněním motivovat v dalším herním růstu a tréninkovém úsilí,“ vysvětlil trenér domácího družstva starších minižáků Martin Marek.

Přestože turnaj neznal vítěze a poražené, neobešel se bez řádného dohlížení na pravidla.

„Děkujeme rozhodčím z řad mladšího dorostu Cement Hranice, kteří se zasloužili o korektní průběh celého turnaje,“ uvedl Martin Marek.

„Velký dík patří též všem, kteří nám pomohli nejen finančně, ale i věcnými dary a osobní pomocí,“ dodal trenér a pochválil i rodiče všech házenkářů a házenkářek, kteří byli se s dětmi aktivně zúčastnili celodenní akce.

Hraničtí atleti Karel Brychta a Barbora Odstrčilová se podívali na mistrovství republiky staršího žactva.
Starší žáci SK Hranice se na MČR rozhodně neztratili