Tři vcelku vyrovnaná družstva Velká Dlážka, Struhlovsko a 1. máje bojovala o postup do krajského finále. Po úvodním zápase Struhlovsko - Kokory, kde dominovali domácí, kteří rozstříleli soupeře 26:7, nastoupila družstva ZŠ Velká Dlážka a ZŠ 1. máje.

Vyrovnaný první poločas byl předzvěstí velkého boje v závěru utkání. Nakonec rozhodla lepší sehranost a disciplína hranické školy, která po zásluze zvítězila 19:11. Ve třetím zápase si lehce poradila ZŠ 1. máje s Kokorami 23:6.

Další zápas sliboval zajímavý boj mezi pořádající školou a ZŠ Velká Dlážka. Přerované nepotvrdili svoji kvalitu a nekladli Struhlovákům větší odpor. Poté ZŠ Velká Dlážka porazila Kokory 24:10 a bylo jasno, že o postup do krajského kola se poperou žáci ZŠ Struhlovsko a ZŠ 1. máje.

Toto poslední utkání slibovalo velký boj a také se bylo na co dívat. Nikdo ze soupeřů nezískal více než jednobrankový náskok a ve vedení se střídaly oba celky. Bohužel v rozhodujících chvílích neudržel nervy na uzdě hráč Struhlovska Samiec a byl za oplácení vyloučen.

Základní škola 1. máje se dostala do vedení a i přes výměnu gólmana Struhlovska (Karel Magrla za Zdeňka Šohajka) a jeho zázračné zákroky se domácím nepodařilo v závěru vyrovnat, což by jim stačilo na postup do krajského kola.

První máj porazil Struhlovsko 12:11 a doufejme, že bude důstojně reprezentovat Hranice v krajském kole.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika