Vzhledem k tomu, že hostům chyběli z důvodu zranění a dalších problémů tři hráči základní sestavy, bylo jasné, že pouze stoprocentní výkon všech hráčů může Přerovu zajistit body. O ty však hosté přišli kvůli nepřesným výrokům rozhodčích.

1. HK Dvůr Králové - Sokol HC Přerov 28:27 (17:13)

Na začátku utkání se hosté dostali do třígólového vedení, když tvrdě a přesně střílel Bergendi a Kosatík v brance pochytal vyložené příležitosti soupeře. Pak však přerovští hráči začali dělat technické chyby pří rozehrávce, zbrkle a nepřesně stříleli.

Tohoto herního výpadku využil Dvůr k rychlým přechodům do útoku, které hosté nestíhali zastavovat. Během několika minut soupeř nejen vyrovnal, ale vytvořil si i šestibrankové vedení. Vzávěru poločasu se Sokoli přece jen znovu vzchopili a podařilo se jim snížit na rozdíl čtyř branek.

Do šaten se tak šlo za stavu 17:13 pro Dvůr Králové. Ve druhém poločase obě družstva radikálně změnila systém svých obran. Domácí hráli osobní obranu na Bergendiho, Přerov osobně bránil střední rozehrávku soupeře.

Lépe se s touto herní situací vypořádalo hostující družstvo, když se úspěšnou střelbou začali prosazovat další přerovští hráči. Domácím naopak začala kvůli nepříjemné osobní obraně váznout kombinace a pod tlakem dělali chyby.

Přerov rychle stáhl náskok soupeře na rozdíl dvou branek. Poté však Dvůr využil několika chyb Sokolů a znovu odskočil na pět gólů. Hosté se však nechtěli s vývojem utkání smířit.

Vzorně bojovali o každý míč a podařilo se jim pět minut před koncem utkání vyrovnat na 26:26. V tento moment však zasáhli do vývoje utkání radikálně rozhodčí.

Ti již od začátku odváděli určitá procenta domácím, ale když pochopili, že by to nemuselo stačit, radikálně své pískání ve prospěch domácích přitvrdili. Nejprve vyloučili jednoho z přerovských házenkářů, a následně neodpískali třikrát za sebou bránění hostujícího hráče v brankovišti, po kterých měly následovat sedmimetrové hody.

Na začátku poslední dvouminutovky byl za stavu 28:27 vyloučen další hráč hostí a proti Přerovu byl nařízen sedmimetrový hod. Ten však brankář Klichuk zneškodnil, jenže odražený míč získal znovu soupeř, který si vzal v čase 58:52 timeout, aby se poradil, jak dohrát koncovku utkání. Taktiku zvolil jednoduchou - zdržování.

Rozhodčí sice signalizovali pasivitu, avšak přesto nechali dohrát domácí až téměř do konce utkání. Přerov se dostal k míči až 5 sekund před koncem a na vyrovnání mutak již nezbyl čas.

Sestava a střelci branek: Kosatík, Klichuk - Buček 1, Heider 6, Drabík 2, Václavek 1, Bergendi 5, Pernička 8, Potiška 1, Boráň 3, Simon, Černošek, Ticháček.

Sokol HC Přerov v tomto utkání určitě nebyl horším týmem a bod by si za bojovnost zasloužil. Tentokrát ho neporazil soupeř, ale rozhodčí. Proto i přes porážku patří přerovským hráčům pochvala za dobrý výkon.

I přes tuto bodovou ztrátu si Přerov stále drží první místo v tabulce, avšak týmy na druhém až čtvrtém místě, v pořadí Litovel, Kostelec a Dvůr Králové, na něj ztrácejí už pouze jediný bod.

V posledním kole podzimní části se přerovští hráči utkají na domácí půdě s týmem Fatry Napajedla. Utkání se hraje v hale v Předmostí v neděli 25. listopadu od 16 hodin.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika