I když přerovský tým nebyl favoritem, neboť Košutka dokázala zatím všechna svá domácí utkání vyhrát, šťastnější byli nakonec po šedesáti minutách právě Sokoli.

TJ Košutka Plzeň – Sokol HC Přerov 21:22 (6:11)

Do utkání vstoupili lépe hosté a hned v první minutě se ujali vedení brankou Tydlačky. Když po nepodařeném soupeřově útoku zvýšil Buček brankou z pivota na 2:0, vyskytla se na straně domácích nervozita.

Útok Košutky narážel na skvěle hrající obranu Přerova. Pokud se některému ze soupeřových hráčů podařilo přece jen dostat do gólové šance, zlikvidoval ji výborně chytající Kosatík.

Naopak přerovský útok dokázal kombinačně přehrávat nedůslednou obranu Košutky a postupně zvyšovat své vedení. V této části utkání se zvláště v útoku dařilo Heiderovi s Valáškem. Avšak i ostatní hráči podávali velmi dobré výkony, což znamenalo, že v poločase vedli hosté o pět branek.

I přesto však bylo jasné, že utkání ještě není rozhodnuto. Domácí zkvalitnili obranu a vrhli všechnu sílu do útoku. Úvodních deset minut druhého poločasu se družstva střídala ve střelbě branek. Na obou stranách však bylo vidět, že obrany v čele s brankáři převažují nad útokem.

Poté využil domácí tým výpadku přerovského družstva. Tomu se vinou nedostatečného pohybu přestalo dařit v útoku a navíc hráči začali dělat technické chyby. Toho soupeř využil k rychlým protiútokům, které nemilosrdně zakončoval. Košutce se tak podařilo vyrovnat na 15:15 a začal nemilosrdný boj o každý míč.

Sokoli se znovu zkonsolidovali a dokázali si vytvořit brankami Bechného a Tydlačky dvoubrankové vedení. To se ukázalo pro další vývoj jako rozhodující, neboť až do konce utkání se již obě družstva opět pravidelně střídala ve střelbě branek. Z přerovské strany proměnil dvě sedmičky Tydlačka a závěrečný gól vstřelil Valášek. Soupeř ještě dokázal pět vteřin před koncem snížit na rozdíl jediné branky, avšak to už byl konec utkání.

„Zvítězili jsme díky větší bojovnosti a nadšení, kterým jsme předčili svého kvalitního soupeře,“ řekl Richard Buček, přerovský trenér.

Sestava a střelci branek: Kosatík, Klichuk – Buček 1, Heider 5, Bechný 3, Valášek 7, Tydlačka 5, Ševeček, Halanta, Drabík 1, Tichý, Nuc, Smolka.

Další utkání sehrají přerovští házenkáři již tuto neděli od 11 hodin ve své hale v Předmostí, kde hostí další plzeňský tým, Slávii VŠ Plzeň.

Starší dorostenci

V utkání druhé ligy staršího dorostu TJ Rožnov pod Radhoštěm hostil Sokol HC Přerov. Od první minuty byli domácí hráči aktivnější a rychlejší ve všech činnostech. Velký rozdíl byl zvláště ve střelecké úspěšnosti. Obrana Sokolů byla pro soupeře tvrdým oříškem, zato velice jednoduše trestali neúspěšně zakončované zbrklé útočné akce přerovských hráčů z bleskových přechodů, které neomylně proměňovali a v 18. minutě vedli 11:1.

Druhý poločas měl po prvních deseti minutách stejný průběh, jako ten úvodní. Na ukazateli skóre svítil stav 24:8. Až pak začali hosté hrát kolektivně. Střelecké příležitosti vycházely z připravených akcí, které byly proměňovány. Hra se vyrovnala a rozdíl ve skóre se mírně snížil na konečných 34:20.

Sestava a střelci: Machát 1 – Zaoral, Študent 2, Poledňák 7, Zedek 1, Mužík 6, Kácel, Víšek 1, Bortl 1, Milo 1, Beneš.