TJ Cement Hranice – Frýdek-Místek 27:33 (16:14)

Do vedení šli domácí házenkáři, když sedmimetrový hod v úvodní minutě utkání proměnil Michal Hradil. Hosté srovnali bývalým hráčem Cementu Tomášem Kolmajerem. Dvě přesné trefy Zdeňka Čadry znamenaly pro hranické házenkáře dvoubrankový náskok, který domácí hráči přesnou střelbou postupně zvyšovali až na rozdíl šesti branek - to v 10. minutě svítil na ukazateli skóre stav 9:3.

Hraničtí předváděli rychlou útočnou házenou s pozornou defenzívou, ve které vévodil Luděk Fabián. Po dvaceti minutách utkání přišel neočekávatelný zlom, hosté se začali více prosazovat v útoku a postupně snižovali náskok domácího týmu.

Do kabin odcházela obě mužstva za stavu 16:14 pro domácí. Kdo čekal, že ve druhé půli Cementáři odskočí svém soupeři a dovedou zápas bezpečně do vítězného konce, byl zklamán. Byli to naopak hosté, kdo převzal otěže zápasu do svých rukou. Pozornou obranou a rychlými brejky vyrovnali v 37. minutě na 17:17 a v dalším průběhu druhého poločasu se gólově vzdalovali hranickým házenkářům, pro které byla branka hostů v druhé půli doslova zakletá.

Hranický útok byl v křeči a v prvních 18. minutách druhé půle dokázal pouze dvakrát překonat hostujícího gólmana, a tak nebylo divu, že stav utkání byl 18:24 pro hosty. V hranické brance se vystřídali všichni tři gólmani, avšak ani to nebyl recept na rychlé brejky hostů, které většinou přesně zakončoval ve druhé půli výborně hrající Tomáš Kolmajer.

Pootevřít zakletou hostující svatyni se podařilo střídajícímu Danovi Hojníkovi, který v rozmezí osmi minut nasázel do frýdecko-místecké sítě sedm branek, avšak v této střelecké produktivitě zůstal osamocen. Hosté odskočili domácím na osmibrankový rozdíl a v závěru utkání již hlídali své cenné dva body.

Sestava a branky Cementu: Luděk Fabián, Martin Fabián, Josef Vatolík – Rostislav Brůna 3, Michal Indrák, Michal Hradil 7, Tomáš Ruber 2, Jiří Skřídlo 1, Zdeněk Čadra 3, Martin Weglorz, Václav Štípek, Dan Hojník 7, Radim Brož 2, Mojmír Valášek 2.

Trenér: Jan Heger

Asistent trenéra: Lumír Zátopek

Vedoucí týmu: Břetislav Žoch

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika