TJ Cement Hranice – Město Lovosice 29:31 (11:13)

Hosté měli výborný vstup do utkání, v 11. minutě vedli 7:3 a byli lepším týmem na palubovce. Domácí se prosazovali proti houževnatému soupeři pouze střelbou z dálky, naopak Lovosice nacházely v hranické obraně nezvyklé množství prostoru.

Hraničtí přesto dokázali zvýšenou snahou a bojovností dvě minuty před koncem první půle srovnat na 10:10, hosté se však nenechali zaskočit a do kabin šli s dvoubrankovým náskokem.

V druhém dějství se režie utkání ujali domácí házenkáři, postupně stáhli náskok soupeře a díky přesným trefám Michala Hradila vedli ve 21. minutě 25:23. Hosté nesložili zbraně a šňůrou pěti branek dokázali, že jim ani ve druhé půli nezvlhl střelecký prach. Lovosice své nabité vedení již nepustily z rukou a odvezly si z Hranic zaslouženě dva body za vítězství.

„Gratuluji soupeři k vítězství, z naší strany to dnes nebyl dobrý výkon. Na začátku utkání jsme byli hodně nervózní, hráli jsme uspěchaně a ustrašeně, nezachytili jsme začátek zápasu, což nastínilo další průběh utkání. Ve druhé půli se hra vyrovnala, bohužel jsme nezvládli samotný konec utkání,“ řekl k utkání trenér domácích Jan Hegar.

Branky a sestava Hranic: Luděk Fabián, Josef Vatolík – Jan Szymon 4, Rostislav Brůna 6, Michal Indrák, Michal Hradil 6, Tomáš Ruber, Jiří Skřídlo, Zdeněk Čadra 6, Martin Weglorz, Václav Štípek 2, Daniel Hojník 1, Mojmír Valášek 4, Martin Steiner.

Cementáři v televizi

Příští utkání odehrají házenkáři TJ Cement Hranice v neděli 16. září na půdě Bystřice pod Hostýnem, zápas začíná v 10 hodin a přímým přenosem jej vysílá kanál ČT4 Sport.