TJ Cement Hranice – HK Lovosice 23:29 (11:14)

Úvod zápasu byl stanoven na půl šesté, začínalo se však se čtvrthodinovým zpožděním. Na vině bylo zpoždění vlaku, kterým Lovosičtí přijeli. Ti se tak akorát lehce rozcvičili, rozházeli a šli na věc.

Cement se této možné výhody snažil využít. Po brankách Indráka a Čadry vedl 3:2. Ve 13. minutě dal o sobě poprvé v zápase vědět Jiří Motl, kdy svou první brankou vyrovnal na 4:4. Uběhlo však jen několik málo chvil a Bednařík Hranicím vrátil vedení. To se domácím také v mžiku podařilo navýšit zásluhou Pavlíčka.

Cement si i v následných minutách udržoval vysokou úspěšnost střelby a na konci 19. minuty vedl 9:6. Do těchto chvil se zdálo, že soupeř doplatí na problémy s dopravou a následné nedostatečné se rozehrání.

Že zdání klame, o tom se všichni v hale přesvědčili ještě před přestávkou. Dvěma rychlými brankami Lovosice snížily na 9:8. O další tři minuty později už bylo srovnáno 10:10.

Tlak hostů se stále zvyšoval a ve 25. minutě se podařil Severočechům rychlý přechod do útoku a Motl poslal svůj tým do vedení. Trenér Hegar na to nemohl reagovat jinak, než oddechovým časem.

Indrák sice hned po příchodu zpět na hřiště vyrovnal, ale to ze strany domácích bylo pro první poločas vše. Naopak Lovosice přidaly další tři góly a do kabin mohly odcházet spokojenější s vedením 14:11.

Kučerka chytil do poločasu tři sedmičky

Zejména herní projev Šumy s Motlem byl ozdobou výkonu Lovosických. Z týmu Cementu se dal vyzdvihnout snad jen Kučerka, který chytil v průběhu úvodního poločasu hned tři sedmimetrové hody.

Druhé dějství začalo náporem Hranic. Těm se sice střelecky dařilo, ale v obraně to bylo horší. Ve 36. minutě snížil Pavlíček na 15:17, na jeho branku však odpověděl Motl. Poté si počínal nedovoleně Chroustovský a Cement dostal možnost přesilové hry. Jenže v postupném útoku se neprosadil a po další brance Motla to bylo už 15:19.

Díky zásahům Čadry s Galusem se však domácí dotáhli opět na rozdíl dvou branek. Podobný scénář se opakoval ještě dvakrát. Pokaždé Severočeši odskočili na čtyři góly, aby následně Hranice dotáhly na manko dvou branek.

V 54. minutě se na to nemohl už dívat Motl a zodpovědnost vzal na sebe. Spolu s Chroustovským zařídili svému týmu už po několikáté za sebou čtyřbrankový náskok.

Trenér Hegar opět sáhl k time-outu, ale účinek trval pouze chvilku. Čadra sice snížil, ovšem vzápětí byl přísně vyloučen a rozjeté Lovosice touto šancí definitivně rozhodnout zápas nepohrdly.

V 57. minutě dal poslední branku domácích Pavlíček. Po jeho trefě následovalo ještě trio zásahů hostů. No a zkuste hádat, kdo je měl na svědomí? Ano, český reprezentant ve službách Lovosic, Jirka Motl. Povedené vystoupení Severočechů tak skončilo prohrou Cementu v poměru 23:29.

Nejlepším hráčem zápasu byl jednoznačně Motl, ale zdatně mu sekundovala i druhá velká hvězda Lovosic, a sice zkušený Vladimír Šuma. Oba tito hráči se postarali dohromady o 20 zásahů z celkových devětadvaceti.

„Pro nás to dnes nebylo vůbec lehké, jeli jsme sem vlakem a ten měl 80 minut zpoždění, což se nám stalo už podruhé. Přijeli jsme prakticky jen na rozcvičení a bylo to i vidět. Od 20. minuty jsme se dostali ke své hře a i do vedení, které už jsme vlastně do konce utkání nepustili. Je to velmi důležité vítězství, jelikož tyhle dva body se budou určitě počítat do tabulky té nadstavbové části,“ okomentoval zápas lovosický Jiří Motl.

Statistiky

Nejlepší střelci: Čadra 5, Indrák 5, Šíra 4, Pavlíček 4/2 – Motl 13, Šuma 7, Škvařil 3.

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/1. Vyloučení: 3 – 1. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Diváci: 400

Odrazit se k lepším zítřkům budou mít možnost házenkáři Cementu už zítra, kdy zajíždějí na půdu aktuálně posledního týmu tabulky – Kopřivnice.