„Do přípravy nám nastoupili všichni hráči, tedy i včetně dříve zraněních Čadry a Galuse. Postrádat jsme museli pouze Petra Magrlu a Martina Stžínka. Bylo to však postrádání příjemné, protože prvně jmenovaný byl nominován na přípravný turnaj reprezentace ČR do 21 let, který se odehrál v Německu," řekl trenér hranických házenkářů Libor Hrabal. Petr Magrla se ovšem již dříve účastnil reprezentačních soustředění a pozvánka do Německa byla jistě potěšující.

Zprávy o výkonu hranického hráče se zápasů jsou pochvalné. S juniorskou reprezentací se navíc potýká i Karel Magrla, bratr hranického levého křídla, kterého však vyřadilo z nominace do juniorky zranění kotníku. Karel je dnes třetím brankářem hranického extraligového týmu a právě on spolu s Pavlem Klieslem je možná perspektivou do budoucna. Post hranické jedničky však drží pevně v rukou Josef Kučerka, nejstarší brankář české extraligy, který díky svým zkušenostem z Francie dosud přivádí soupeřovy střelce k zoufalství.

Nejmilejším překvapením je nominace hranického odchovance a hráče Cementu Martina Stžínka do seniorské reprezentace ČR. Nově ustanovený realizační tým v čele s trenérskou dvojicí Habr, Hudeček pozval na Novoroční mezinárodní turnaj do Brna nejlepší hráče české extraligy, aby si v utkáních s Polskem, Slovenskem a Maďarskem řekli o případnou nominaci do reprezentace. Ta totiž hned další týden odjížděla do Švédska, a k reprezentaci se již připojili i čeští hráči ze zahraničních lig, v čele s třetím nejlepším hráčem loňského roku Filipem Jíchou.

Martinovi se turnaj v Brně povedl, a tak místo, aby se zapojil do přípravy hranických házenkářů, přijel na jeden den domů, aby přebalil kufry a spěchal na letadlo směr Skandinávie. I tam se postupně v zápasech proti Švédsku, Rakousku a Norsku dokázal střelecky prosadit.

„Nominace Martina Stržínka je pro náš klub velkou poctou hlavně proto, že je hranickým odchovancem. Svůj podíl na tom, že je dnes v reprezentaci, mají všichni trenéři v jeho mládežnických letech a Martin je také příkladem pro naše mladé hráče," řekl předseda oddílu Karel Magrla.

Všechny hráče hranického Cementu včetně zmíněných reprezentantů mohou diváci vidět v pátek a v sobotu 18. a 19. ledna přímo v Hranicích. Na tradičním Memoriálu bratří Králíků se Cementáři postupně utkají s ŠKP Bratislava, Povážskou Bystricou a Lovosicemi. Turnaj začíná v pátek v 17 hodin prvním zápasem proti Povážské Bystrici. (sb)