Cement navíc neprožívá zrovna snové období, po dvou domácích porážkách s Karvinou a Zubřím ztratil čtyři důležité body a kontakt s absolutním čelem tabulky, kam právě Lovosice patří.

Vhod tak týmu přišla pauza k doléčení zranění a nemocí, které Hranické srážely v už zmíněných zápasech. V Lovosicích jim ale body utekly, těsně.

HK Lovosice – TJ Cement Hranice 27:25 (13:13)

Od samého začátku bylo jasné, že diváci uvidí zajímavé a vyrovnané utkání. Brankový účet otevřel hostující Pavlíček, na jehož trefu odpověděl nejlepší střelec soutěže, Motl.

V průběhu celého prvního poločasu se oba týmy pravidelně střídaly ve vedení a žádný z nich si nevytvořil více než jednobrankové vedení. Až ve 20. minutě se to podařilo domácím. Zásluhou Motla s Berkou se ujali vedení 10:8.

Avšak Cementáři se rychle vzpamatovali a před odchodem do šaten manko dokázali vymazat. Po zaznění sirény svítil na tabuli nerozhodný stav 13:13 a jak před týmy, tak před diváky bylo otevřené utkání a zajímavá druhá půle.

Po příchodu z kabin otevřel účet druhého dějství hranický Indrák. A jako by obecenstvo v hale sledovalo úvodní poločas. Opět se obě družstva ve vedení střídala a žádný z týmů si nevypracoval větší náskok.

První klíčové momenty nastaly po 40. minutě. Vše začal Bajgar brankou na 17:18, za pár okamžiků jej napodobil Čadra a Hranice vedly poprvé v zápase o dvě branky.

Navíc přichází vyloučení Brabce a hosté mají možnost své vedení ještě navýšit. Početní převahu využívá vzápětí Šíra s Čadrou a Cement vede 18:21. Trenéru Srbovi toho příliš nezbývá a sahá k oddechovému času. Své svěřence burcuje a udílí pokyny jak nepříznivý stav zvrátit. Lovosice po návratu na palubovku ale postupný útok nezakončují a Pavlíček je nemilosrdně trestá 22. brankou.

Poté se domácí přece jen trochu otřepali a Berka s Motlem snížili na 20:22. Také kouč Hegar nepohrdá možností oddechového času a své svěřence svolává deset minut před koncem k poradě, jak dohrát zápas pokud možno do vítězného konce.

Šíra ihned přidává další branku a vrací hostům tříbrankové vedení. Jenže vzápětí odpovídá Škvařil a ještě k tomu rozhodčí vylučují Čadru.

V těchto chvílích přichází na scénu pozdější hrdina, domácí Havlát. Nejprve svou první brankou snižuje na 22:23. Cement se snaží udržet těsné vedení, ale pyká za svou nedisciplinovanost.

V 55. minutě je vyloučen Bajgar. Přesilovku využívá vyrovnávací brankou Škvařil. Za pár okamžiků je vyloučen domácí Krahulík a Weintritt navrací hostům vedení. Ale ne na dlouho.

Na scéně je opět Havlát a svou druhou trefou srovnává. Ještě jednou se Hranice dostanou do vedení. V 57. minutě se prosazuje Pavlíček, ale tato střela stačit na bodový zisk nebude.

Závěrečná tříminutovka patří Lovosicím. Berka, Motl, Havlát, takto se jmenují domácí hrdinové, kteří otočili skóre na konečných 27:25 a byli také ústředními postavami celého utkání.

Hvězdou hranických házenkářů byl jednoznačně brankář Kučerka a zápas se také podařil Čadrovi.

Nejlepší střelci: Motl 11/1, Berka 5, Krahulík 3, Havlát 3, Škvařil 3 – Čadra 7, Pavlíček 5, Indrák 5.

Sedmimetrové hody: 6/2 – 0/0. Vyloučení: 4 – 3. Rozhodčí: Kohout, Novák. Diváků: 800.

Poslední utkání základní části čeká na Cementáře v neděli, kdy v tradičním čase od 10.30 hodin přivítají předposlední Kopřivnici.