Od úvodu byla na obou týmech znát nervozita. Tu podtrhl hned v první minutě hostující Čadra, který nedal sedmičku. Góly začaly padat od čtvrté minuty, když účet zápasu otevřel hranický Diviš.

Rozhodčí pak nabídly domácím dvojnásobnou přesilovou hru, trvající téměř dvě minuty. Dvůr však výhody patřičně nevyužil a v 9. minutě byl stav 2:2. I v dalším průběhu se obě družstva trápila v koncovce.

Zlom přišel kolem dvacáté minuty. Hráči Cementu se nejprve sérií tří branek dostali do vedení 7:5. Na tento fakt reagoval domácí trenér Šulc oddechovým časem. Jeho svěřencům to ovšem vůbec nepomohlo.

Zanedlouho po time-outu prohrávali už 6:10. Hranice i nadále pokračovaly v proměňování příležitostí, ale i domácí se začali pravidelně prosazovat. I přes nervózní úvod šli hráči Cementu do kabin s pohodlným vedením 14:9.

Druhou půli gólově sice otevřeli domácí, ale dva přesné zásahy Diviše navýšily vedení Hranic na 16:10. Dvůr Králové se však nehodlal smířit s už třetí prohrou v řadě. Jenže kromě obránců proti nim stál i velice spolehlivě chytající Josef Kučerka.

Na konci 41. minuty se domácím i přesto podařilo snížit až na 14:16. Tomu napomohla i velice nepřesná a ukvapená střelba Cementu. Od těchto chvil se zápas odehrával ve velkém tempu.

To ale Dvůr nevydržel a o deset minut později se jeho ztráta navýšila na rozdíl pěti branek 17:22. V závěru se domácí ještě chtěli pokusit o zvrat, ale s velkým množstvím technických chyb to už nešlo realizovat.

Hranický celek nyní čeká derby s Přerovem. Tento duel je na programu ve středu od 18 hodin v přerovské sportovní hale.

1. HK Dvůr Králové n. L. – TJ Cement Hranice 22:28 (9:14)

1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Vaněček – Hracha 4/1, Voňka, Kotík 3, Zelinka 3, Fiedor 7, Bělohlav 1, Groh, Klouček 1, Kulhánek 3, Železňák, Tesař, Hanák. Trenér: Petr Šulc.

TJ Cement Hranice: Fabián, Kučerka – Galus 6/2, Indrák 5, Tůma 2, Bajgar 3, Diviš 6, Čadra 5, Bednařík 1, Kovařík, Brož, J. Samiec, Kleisl. Trenér: Jan Hegar.