TJ Cement Hranice – KH Kopřivnice 31:28 (18:12)

Dlouhou sérii nepřesných přihrávek za vyrovnaného stavu přerušuje Aspridis, který hosty posílá v 11. minutě poprvé do vedení.

Hraničtí poté dostávají příležitost prosadit se z přesilovky, kterou využívají, a Bajgar posílá svůj tým zpátky do vedení. Prvních dvacet minut bylo nečekaně velice vyrovnaných, pak už ale Cement ve skóre odskakuje.

Sympatického brankového rozdílu se diváci dočkali přesně v poločase, kdy na tabuli svítilo 18:12 pro domácí. Kopřivnici před koncem první půle nepomohl oddechový čas, ani výměna brankářů, kdy Čapku vystřídal Pour.

Začátek druhého poločasu patřil opět domácím, konkrétně Magrlovi, který rozdíl ve skóre ještě zvýšil. Gól se o chvíli později povedl i Bajgarovi na 20:12. Hráčům Cementu se pak ale příliš nedařilo.

Další branka z jejich strany přišla až na konci 10. minuty zásluhou Galuse. Za tu dobu však v brance Fabiána skončily tři střely. Další úspěšný bod pak Hranicím připisuje opět Tomáš Galus díky proměněnému sedmimetrovému hodu – 24:18.

Oddechový čas Kopřivnice přišel za stavu 27:22 a hosté se ještě pokoušejí o zázrak. Pravdou je, že v zápětí v oslabení snižují.

V posledních minutách si další skvělý zákrok připsal hranický brankář Martin Fabián. Míč se ale od něj odrazil do autu a Kopřivnice následně skóruje. Další sedmičku pak proměňuje Galus.

O poslední změnu ve skóre se postarali hosté, když Jan Gřes proměnil nařízený sedmimetrový hod.

„V dnešním utkání bylo vidět, že obě mužstva už myslela spíše na nástavbu. Hráli jsme v kombinovaných sestavách a z naší strany to byl velice průměrný výkon. Chtěl bych ale poděkovat za to, že utkání bylo velice férové a nikdo z hráčů se nezranil,“ komentoval zápas hranický kouč Jan Hegar.

„Teď nás čeká dalších deset utkání. V zápase s Hranicemi jsme si zkoušeli některé věci, o kterých jsem přesvědčen, že by mohly vést k tomu, abychom v Kopřivnici extraligu zachovali. Dobré okamžiky se střídaly se slabšími,“ řekl po utkání trenér Kopřivnice.

Sestava: Fabián Martin, Kučerka Josef – Magrla Petr, Pavlíček Tomáš, Kleisl David, Brož Radim, Čadra Zdeněk, Indrák Michal, Bajgar Radek, Samiec Jakub, Galus Tomáš, Šíra Jakub, Dolák Jakub, Weintritt Lukáš