„Přípravu jsme zahájili 16. července a prvních čtrnáct dnů jsme trénovali vždycky jednofázově. Doposud probíhá spíše jen kondiční příprava, první zápas sehrajeme až příští týden proti Frýdku-Místku," potvrdil trenér hranických házenkářů Libor Hrabal, který nemá k přístupu svých svěřenců žádné výhrady.

„S přístupem hráčů i se vším ostatním jsem celkem spokojený. V pondělí a v sobotu jsme si udělali takový malý triatlon, který zakončil první dva týdny přípravy. Myslím, že to bylo pro všechny docela zábavné, takže zatím běží všechno podle plánu," dodal spokojený kouč.

Hráčský kádr se ale během letní přestávky o několik jmen pozměnil. Z týmu odešel Lukáš Weintritt, který dostal pracovní nabídku do Prahy. Jeho házenkářská budoucnost je tak v současnosti nejistá.

„Netuším, jestli bude za někoho hrát. Říkal ale, že asi nebude mít na házenou čas," uvedl trenér Hrabal. Dalším mužem, který Hranice opouští, je Michal Indrák. Ten si vyzkouší dokonce házenou ve Francii.

Do hranického mančaftu se naopak vrátil Marek Tůma z Nových Zámků a přišel i Miroslav Machač z Kopřivnice. Otazník ale stále visí nad spojkou Martinem Stržínkem. Přestože Zubří už ohlásilo jeho přestup do Hranic, zatím ještě nic podepsáno není.

„Všude se sice píše, že jeho příchod je hotový, ale realita je trošku jiná. Zatím bych to nerad komentoval. Dokud není všechno černé na bílém, je předčasné o tom mluvit," nechce předjímat událostem trenér Libor Hrabal.

Těšit ho ale rozhodně může zdravotní stav celého družstva. Kromě drobného zranění brankáře Fabiána trénují všichni borci naplno. „Momentálně mám všechny hráče k dispozici. Martin Fabián má sice menší komplikace v oblasti mezižeberního svalu a trénoval omezeně, jinak jsou ale všichni v plném nasazení," ujistil kouč.

V nadcházející sezoně, která se pro jeho tým rozběhne na domácí palubovce 9. září proti pražské Dukle, chce vylepšit umístění z uplynulého ročníku.

„O ambicích na začátku sezony nerad mluvím. Všechno souvisí se vším, třeba i s dotáhnutým příchodem Martina Stržínka. Určitě ale chceme jít do první poloviny tabulky," uzavřel trenér.