V rámci 19. kola Zubr extraligy přivítali hraničtí házenkáři na své palubovce úřadující vicemistry ze Zubří. Jak Cement, tak i Valaši měli před tímto duelem jistotu postupu do nadstavbové části a šlo tedy o důležité body, které se budou počítat v pozdější fázi soutěže.

Hranice chtěly navázat na skvělou formu z posledních zápasů a také oplatit Zubří prohru z podzimní části.

Oba trenéři mohli postavit téměř to nejlepší, co mají k dispozici a před diváky byl tak velice zajímavý zápas o důležité body.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří 22:26 (8:11)

Již před začátkem utkání bylo jasné, že tento zápas dostojí své pověsti, divácky atraktivního, a hala bude do posledního místa zaplněna. První branky na sebe nenechaly dlouho čekat.

V úvodní minutě se trefil Hrstka, na jehož trefu odpověděl Galus. Začátek zápasu však vyšel přece jen lépe hostům. Ti se zásluhou tří branek Hrstky z křídla dostali v 10. minutě do vedení 6:3.

Cement od počátku hledal těžko cestu přes vynikající obranu a prosazoval se prakticky jen z postu pivota. Zejména Indrák, který Dukle dal před týdnem dvanáct branek, se střelecky trápil.

Ve 13. minutě viděli diváci první vyloučení. Na dvě minuty si šel odpočinout Galus a hosté mohli svůj náskok ještě navýšit. Avšak nestalo se tak, ba právě naopak.

Hraničtí oslabení zvládli skvěle a následné minuty patřili právě domácím. Trio Bednařík, Dolák a Čadra svými brankami dorovnali v 17. minutě skóre na 6:6. Vedení Valachům vrátil exhranický Stržínek.

Na tento zásah ještě Cement odpověděl, ale na další branky Třeštíka a Jurky již ne. Zubří i nadále pokračovalo ve skvělé obranné činnosti a přidávalo další góly.

Výsledkem toho byla 26. minuta a skóre 11:7 ve prospěch hostů. Trenéru Hegarovi nezbývalo mnoho možností a sáhl k oddechovému času. Ten jeho svěřencům alespoň do jisté míry prospěl.

Do konce poločasu již domácí neinkasovali a měli k dispozici také přesilovku. V ní se však nedostali ani do pořádné šance a manko nezmenšili. Při odchodu do šaten působili spokojenějším dojmem hosté, kteří vyhráli první půlku o tři branky.

Ozdobou prvních třiceti minut byli oba brankáři a také skvělí diváci, kteří hráčům připravili skutečně skvělou atmosféru. Gólový účet druhého dějství otevřel Stržínek.

Z protiútoku odpověděl Čadra. Po této brance se na další trefu čekalo až do 36. minuty, to se prosadili opět hosté. Střelecká nemohoucnost Hranic pokračovala ještě o dvě minuty déle.

Ve 38. minutě našel volný kout v bráně Pavlíček a nastartoval svůj tým ke spanilé jízdě za vedením. Základním kamenem obratu byl skvěle chytající Kučerka, který předvedl několik složitých zákroků.

Když k tomu připočítáme branky Šíry, Bednaříka a Čadry, dostáváme se do 41. minuty a stavu 14:13 pro domácí. Bylo to poprvé, a jak se později ukázalo také naposled, kdy Cement vedl.

Přichází totiž time out Valachů a trenér Mika svým svěřencům důrazně vysvětluje, že takto dobře rozehraný zápas přece neztratí. Následný vývoj utkání budiž toho důkazem. Syn trenéra Miky okamžitě vyrovnává a z dalšího rychlého protiútoku se daří Čípovi vrátit vedení na stranu Zubří.

Weintritt sice ještě vyrovnává, ale přicházejí dvě branky Vyjídáka a rozjetí Valaši jsou rázem k nezastavení. Další góly Stržínka, Třeštíka a Čípa znamenají v 50. minutě pohodlné pětibrankové vedení 21:16.

Také Jan Hegar sahá k oddechovému času, avšak to není nic platné. I když skvělý Kučerka kryje téměř vše, co na něj jde, tak v útoku je to pro domácí hotová mizérie.

V závěrečných minutách si už hosté vedení vzít nenechali a z Hranic si odvážejí po výhře 26:22 veledůležité dva body, které se budou počítat v pozdější fázi soutěže. Na výhře Zubří měl lví podíl brankář Malina, který předvedl skutečně působivý výkon.

Cement se musí ze své druhé domácí porážky rychle otřepat.

Netradičně již v sobotu 5. března od 17 hodin jej čeká další důležité utkání. Tentokrát na své palubovce přivítá tým úřadujícího mistra z Karviné.

Před tímto duelem odehrají svá utkání také mládežnická družstva. Zejména utkání starších dorostenců se Zlínem stojí za navštívení. Vždyť právě tyto dva týmy mají ambice postoupit do 1. ligy a hrát příští rok s těmi nejlepšími mládežnickými mužstvy u nás. Duel starších dorostenců začíná v 10.30 hodin.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 5/3, Čadra 4, Šíra 3

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 6/1, Číp 5, Hrstka 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 1 – 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 650

Marek Smolka