TJ Cement Hranice – HK .A.S.A. Město Lovosice 33:24 (11:12)

Oba týmy do tohoto zápasu nastoupily kompletní a diváci se mohli těšit na kvalitní házenou.

Úvod zápasu vyšel Severočechům. Ti vytěžili zejména ze zákroků brankáře Šoltése a v páté minutě vedli 3:0. O minutu později se prosadily zásluhou Čadry i Hraničtí. Poté diváci sledovali hlavně souboj mužů mezi třemi tyčemi. Jak Kučerka, tak Šoltés své týmy drželi a po deseti minutách svítil na tabuli stav 4:1 pro Lovosice.

Nervozitu domácích nezahnal ani Indrák, který snížil na 3:5. Ve 14. minutě se prosadili dvakrát po sobě hosté a vedli 7:3. Tento průběh první půle donutil domácího trenéra k brzkému oddechovému času. Účinek time-outu se dostavil záhy. I přes oslabení se Cement dokázal dotáhnout na rozdíl jediné branky. Ve 21. minutě si vzal oddechový čas i Vojtěch Srba, trenér Lovosic. Severočechům chvilková pauza také pomohla. Zkoncentrovali se v obraně a začali se střelecky prosazovat. Ve 24. minutě byl rozdíl ve skóre opět tříbrankový.

Poté si však Lovosičtí vybrali slabší chvíle v obraně. Dvěma dvouminutovými tresty v rychlém sledu za sebou nabídli Hranicím dvojnásobnou přesilovku. V té se však Cement trápil a dostal dokonce i branku. Přesto se v závěru poločasu dokázali domácí vzchopit a třemi góly snížit na rozdíl jediné trefy. Do šaten odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli 12:11.

Po přestávce se rozjela hranická mašina naplno

Po příchodu z kabin se začalo svižně. Hned na začátku se prosadili Galus s Divišem a Hranice poprvé v zápase vedly. Úvod druhé půle vyšel také brankáři Kučerovi a pivotmanovi Kovaříkovi. Jejich zásluhou vedl Cement ve 37. minutě 15:12. Lovosicím nevycházel postupný útok a v obraně marně hledaly ideální postavení. Ve 42. minutě zvyšoval agilní Kovařík už na 19:15.

Severočeši poté zkusili opět tah s oddechovým časem, neúspěšně. Hranický tým již zastavit nedokázali. V 50. minutě zvyšoval Indrák na rozdíl pěti branek. V 52. minutě se sice ještě Lovosice dokázaly dotáhnout na rozdíl tří gólu, ale to bylo maximum. O tři minuty později se dvakrát za sebou prosadil Tůma a bylo rozhodnuto. Výtečný druhý poločas uzavřel brankou přes celé hřiště sváteční střelec, gólman Kučerka.

Nejlepší střelci: Galus 8/2, Indrák 6, Čadra 5/1, Kovařík 5 – Kalous 8, Šuma 5/2, Brecko 3, Motl 3.
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 600.

Tento zápas ozdobila skvělá atmosféra, kterou vytvořilo šest stovek diváků. Po vítězství 33:24 se hraničtí házenkáři posunuli už na třetí místo v tabulce. Další utkání sehraje Cement v sobotu 27. února na palubovce Jičína. Základní část pak uzavře domácím zápasem s Plzní. Bude tomu v sobotu 6. března od 18 hodin. (ms)