Stejně jako v předešlých zápasech, i tentokrát se jim dařilo a na své konto si připsali už páté vítězství z šesti utkání nadstavby.

KH Kopřivnice – TJ Cement Hranice 27:30 (17:20)

Úvod zápasu však nezastihl svěřence trenéra Libora Hrabala v příliš dobrém rozpoložení – v 9. minutě Hranice prohrávaly 7:4.

„Začali jsme chladně, nebyli jsme správně nažhaveni na utkání. Musel jsem si raději vzít oddechový čas, který nám naštěstí pomohl," pověděl kouč Cementu k úvodním minutám.

Oddechový čas jeho svěřence nakopl. Po čtvrthodině hry bylo srovnáno na 8:8 a následně se hosté dostali poprvé do vedení.

„Zvedli jsme se a začali být pohyblivější především v obraně. Určité věci nám hrály do karet, a proto jsme se snažili chodit do rychlých protiútoků a střílet snadné branky. Dá se říci, že nám to vycházelo, ale hodně šancí jsme i zahodili," přiznal.

Hraničtí si postupně vypracovali tříbrankový náskok, který uhájili až do přestávky (17:20).

Po změně stran si Cementáři své vedení po většinu času strážili, avšak přesto byli diváci svědky zápletky.

Kopřivnici se totiž podařilo v 52. minutě srovnat na 26:26 a bylo zaděláno na pořádné drama.

To ovšem Hraničtí nedopustili, ztracené vedení si vzali zpět a dovedli zápas k zaslouženému vítězství 27:30.

„Ve druhé půli jsme si sice udržovali tříbrankový odstup od soupeře, ale nedařilo se nám odskočit na větší rozdíl, což se nám málem vymstilo, jelikož Kopřivnice v závěru srovnala. Podařilo se jí to díky několika úspěšným zákrokům brankáře Holečka. V rozhodujících okamžicích utkání se však chytil i Pepa Kučerka a třemi úspěšnými zákroky týmu pomohl dotáhnout zápas ke zdárnému konci," pověděl trenér Cementu k druhé části čtvrtečního souboje.

Nejlepší střelci: Rachač 8, Gřes 7/4, Aspiridis 4 – Čadra 7, Indrák 5, Galus 5/2.

Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2. Vyloučení: 4 – 4. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Diváků: 180.

Sestava a branky Hranic: Kučerka, Fabián – Magrla 1, Brož, Čadra 7, Herda, Indrák 5, Bajgar 3, J. Samiec, Galus 5/2, Šíra 1, Dolák 4, Weintritt 4, T. Samiec. Trenér: Libor Hrabal.

Nejtěžší a zároveň nejdůležitější utkání ve zbývající části sezony čeká hranické házenkáře v neděli v Plzni, se kterou se přetahují o první příčku ve skupině o 7. – 12. místo.

„Bude to klíčové utkání. Soupeř má o bod víc, takže tam musíme zvítězit. Zatím se nám daří, což chceme v Plzni potvrdit," burcuje tým Libor Hradil.

Jeho mančaft šlape na výbornou. Bod ztratil jen s Frýdkem-Místkem po remíze 25:25, jinak například Plzeň doma porazil až nečekaně hladce 34:20.

„Hrajeme s radostí, což je to hlavní. Není to nic utrápeného. Kluci hrají v některých fázích zápasu uvolněně. Je vidět, že je to baví," dodává.