„Odehráli jsme solidní zápas. Hlavně v prvním poločase, který se pořád tak nějak přehazoval, jsme s Duklou drželi krok. V některých fázích druhého dějství jsme ale opět nedali ani ty nejvyloženější šance,“ řekl trenér Hranických Libor Hrabal, který tak zároveň vzpomněl na několik předcházejících utkání, v nichž se jeho svěřencům v zakončení příliš nevedlo.

Na slabou koncovku nakonec žehral i tentokrát. Po slibném výsledku z prvního poločasu 16:16, totiž měli hosté několik dobrých příležitostí k navýšení překvapivého náskoku, jenže stal se pravý opak.

„Chtěli jsme ztracené body doma s Přerovem získat hned v Praze a po prvním poločase to vypadalo docela dobře. I ve druhé půli jsme ještě vedli o dva góly, ale zase naší nemohoucností v útoku jsme Duklu postavili na nohy a ta nakonec duel obrátila,“ uvedl Libor Hrabal.

O tom, že akcie Cementu se budou dlouhou dobu držet velmi vysoko, se starali hlavně Zdeněk Čadra s Michalem Indrákem a brankářem Martinem Fabiánem, který mezi třemi tyčemi vystřídal během zápasu Josefa Kučerku. „Martin Fabian se chytil a myslím, že zachytal výborný zápas,“ pochválil dvojku i kouč Hrabal.

Vyrovnané utkání se tak rozhodovalo až v poslední patnáctiminutovce. Ve 43. minutě se domácí dostali do dvoubrankového vedení 21:19 a do konce zápasu ho už nepustili. Lví podíl na výhře pražské Dukly měl útočník Mráz, který se trefil hned devětkrát.

Kouč Hrabal však celkově utkání nehodnotil vůbec pesimisticky. „Řekl bych, že v sobotu jsme opravdu bojovali. Hráli jsme agresivně v obraně, výkon byl určitě lepší než v těch minulých zápasech. Po prvním poločase a úvodu toho druhého pro mě byl trošičku ten konečný výsledek zklamáním, ale prioritní byl předvedený výkon,“ řekl dále Hrabal.

„V sobotu jsme si potvrdili, že když budeme bojovat a když dodržíme taktické pokyny, tak můžeme jí do dalších zápasů s dobrým vědomím,“ doplnil už s vidinou utkání v Brně hranický trenér.

Dukla – Hranice 27:24 (16:16)

Nejlepší střelci Dukly: Mráz 9/2, Kotrč 6, Piskač 4

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 5, Indrák 5, Dolák 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/2

Vyloučení: 4 – 4

Rozhodčí: Kohout, Vaník,

Diváci: 140