Cementáři nastupovali bez několika důležitých hráčů, s nemocí bojuje i trenér Libor Hrabal. Přesto tým díky bojovnému výkonu dokázal otočit nepříznivý vývoj v prvním poločase.

„Přestože všichni kluci nebyli zdravotně v pořádku, dokázali jsme se díky bojovnosti semknout. Zápasy se soupeři z dolních pater tabulky jsou vždy složité, nemají co ztratit," řekl druhý trenér Hranic Martin Schober.

Litovel favorita z Hranic v prvním poločase zaskočila. Udržovala si dvou až tříbrankové vedení. Hraničtí se dostali na dostřel až v závěru první půle, do šaten se šlo za stavu 17:16 pro Litovel.

„Museli jsme kvůli absencím v kádru trošku pozměnit herní taktiku, nemohli jsme hrát to, co hrajeme celou sezonu. Litovel toho v prvním poločase využila, dobře se na nás nachystala. Nám to v první půli skřípalo, nechtěli jsme ale nic měnit hned," řekl hranický trenér.

Ve druhém poločase už Cementáři otočili skóre zápasu, asi ve 40. minutě vedli 24:21. Litovel nicméně bojovala a držela se v těsném závěsu za favoritem, snížila dokonce na rozdíl dvou branek. V poslední pětiminutovce ale Hranice nedopustili překvapení a vypracovaly si čtyřbrankový náskok, který vydržel až do závěrečného hvizdu.

„Ve druhé půli jsme věděli, že Litovel nemůže tolik střídat, jako my. Toho jsme využili a trošku jsme přeskupili útok. Potom se musela projevit jejich únava," konstatoval Schober.

Do další části půjdou Hranice s jasným cílem, a to vybojovat si postup do play-off. V dalším kole je čeká mistrovská Plzeň.

„Snažíme se dostat do play-off. Musíme věřit tomu, že se nám chybějící hráči rychle uzdraví a dostanou se do herní pohody," přiblížil hranické vyhlídky Martin Schober.

Cement Hranice – Tatran Litovel 32:28 (16:17)

Nejvíce branek: Zemánek a Rachač po 7 – Šmalc 9, Dolák 6. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/0. Vyloučení: 2:8. Diváci: 310.