Hraničtí od samotného začátku utkání působili aktivně. Už od 15. minuty vedli o pět branek.

Náskok si s přehledem udržovali. Zubří se snažilo o kontr, ale naráželo na dobře pozičně hrající obranu, přes kterou se nedokázal výrazněji prosadit ani nejlepší střelec extraligy Miroslav Jurka.

Skóre se po první půli se zastavilo na číslech 16:8, což vzhledem k průběhu hry nemohlo být ani příliš velkým překvapením.

Scénář hry se ani v dalším dějství výrazněji nezměnil. Hráči Zubří sice vstřelili o tři branky více, ale to jim nebylo v konečném zúčtování platné. Domácí tým si tak po výsledku 34:19 připsal do tabulky pravdy další dva body a vrátil se třetí pozici.

Cementáři se mohli jako tradičně opřít o výborného Josefa Kučerku v brance a dvanáctigólového Tomáše Galuse.

„Bylo to krásné vítězství. Kluci se do toho zkrátka opřeli. Hráli jsme to, co jsme chtěli a Zubří jsme jednoduše přejeli," pověděl očekávaně spokojený Libor Hrabal, lodivod Cementu.

„Nemyslím si, že by nás Zubří nějak nepodcenilo. Základ našeho vítězství byl ve výborné obraně a brankáři Pepovi Kučerkovi. Hosty jsme nepustili do žádných protiútoků a ubránili jsme i kanonýra Jurku, a to byl klíč k našemu úspěchu," pokračoval hranický kouč.

Hranice se v posledních dnech právě na tento duel připravovali a snaha se vyplatila.

„Jsem rád, že nám právě ta taktika vyšla. Dostali jsme jen devatenáct gólů, což je výborná vizitka. Už první poločas jsme zvládli výborně a nepovolili jsme ani v tom druhém. Dali jsme si, i fanouškům, pěkný dárek pod stromeček, můžeme být spokojeni," dodal závěrem Libor Hrabal.

Do dalšího mistrovského střetnutí půjdou Hraničtí až v sobotu 2. února, kdy zamíří do Lovosic. Čas během vánočních svátků a prvního lednového týdne vyplní dle Hrabalových slov tréninkem fyzičky. Posléze se už budou připravovat na pohárový zápas proti Frýdku-Místku, který je na programu 13. ledna.

Poslední soutěžní kolo podzimní části Tipgames extraligy završí nedělní střetnutí Přerova s KP Brno a Plzně s Duklou Praha.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří 34:19 (16:8)

Nejvíce branek: Galus 12, Tůma 7, Stržínek 4 – Aspridis 4, Václav a Horut po 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 480.

TJ Cement Hranice: Kučerka, Fabián – Galus, Lančí, P.Magrla, Rachač, Brož, Čadra, Stržínek, Tůma, Bajgar, Samiec, Herda, Šíra, Dolák. Trenér: Libor Hrabal.

HC Gumárny Zubří: Orság, Janků – Šlachta, Douda, Hub, Horut, Randýsek, Šustáček, Bechný, Večeřa, Václav, Jurka, Dědek, Aspridis. Trenér: Jiří Mičola.

Tipgames extraliga

15. kolo: Hranice – Zubří 34:19, Karviná – Lovosice 23:25, Frýdek-Místek – Kopřivnice 33:29, Plzeň – Dukla Praha (neděle 10.30), Přerov – KP Brno (neděle 10.30)

1. Lovosice 13 8 3 2 371:321 19
2. Plzeň 13 9 1 3 363:313 19
3. Hranice 13 9 0 4 385:354 18
4. Jičín 13 7 4 2 331:302 18
5. Dukla Praha 13 8 1 4 344:304 17
6. KP Brno 13 5 5 3 363:335 15
7. Karviná 14 7 1 6 397:385 15
8. Zubří 13 6 1 6 364:351 13