Tentokrát už svou roli favorita hraničtí definitivně potvrdili.

TJ Cement Hranice – KH Kopřivnice 29:22 (11:11)

Hosté začali tlakem, ze kterého pramenily úvodní dva góly do Kučerkovy brány. První branku domácích vsítil Brož. Do vedení 6:5 se Cement dostal až v 16. minutě zásluhou Doláka.

Pak ale přišla velká odmlka v proměňování šancí, čehož kopřivničtí dokázali využít. Kučerka v bráně sice zachránil svůj celek od většího brankového přídělu, ne vždy ale nabuzený útok hostů pochytal. Ve 21. minutě se trefil Bajgar na 7:8.

„Jeho výkon bych dnes vyzdvihl, on to v útoku pěkně řídil,“ komentoval později Radka Bajgara kouč domácího týmu Libor Hrabal.

Rozhořčení domácí fanoušci museli přečkat poločasovou přestávku za poměrně nepříznivého stavu 11:11.

„Ve druhé půli jsme už měli více možností zahrát si ve středu. Rozdíl byl hlavně v tom, že jsme dali tři, čtyři rychlé góly z rychlých protiútoků a vyzkoušeli jsme novou variantu obrany,“ hodnotil Hrabal.

Jeho borci nastoupili po přestávce na palubovku s cílem odskočit ve skóre od soupeře, což se povedlo během prvních deseti minut. Úspěšně zakončil několikrát Šíra, naopak střelecky se trápil Dolák, který předvedl celou řadu zásahu mimo kopřivnickou branku.

Deset minut před koncem už Hranice vedly o deset branek 26:16. Hosté se trochu vzpamatovali a zatopili před bránou Cementu, několikrát úspěšně zakončili. Pomohlo k tomu i vyloučení Indráka v 54. minutě.

Ke konci se z hostujícího celku prosadil několikrát Hanzelka, z domácích to byl Herda, kdo uzavřel skóre.

„V pauze před nadstavbovou částí jsme pracovali na kondici, ať toho víc vydržíme. Měli jsme i volnější přípravu, ať si kluci všechno urovnají v hlavě. Pracovali jsme na nových variantách jak v obraně, tak v útoku,“ řekl k tomu, co utkání předcházelo, hranický trenér.

Příští utkání sehraje Cement už ve středu 18. dubna v 15 hodin, a to s věčným rivalem z Plzně. Právě Západočeši jsou teoreticky největším soupeřem Hranic o boj o konečnou sedmou příčku v tabulce extraligy.

„Nebudeme se připravovat nijak speciálně, ale chceme Plzni určitě vrátit to, jak jsme u nich minule prohráli rozdílem třídy,“ doplnil Libor Hrabal. Další domácí utkání potom proběhne v neděli 22. dubna v 10.30, kdy do Hranic přijede poslední Třeboň.

Sestava: Josef Kučerka, Mikulenčák Petr – Magrla Petr, Brož Radim, Čadra Zdeněk, Herda Tomáš, Indrák Michal, Bajgar Radek, Samiec Jakub, Galus Tomáš, Šíra Jakub, Dolák Jakub, Weintritt Lukáš, Samiec Tomáš