„Nečekali jsme, že s takovou lehkostí vyhrajeme. V utkání nám vyšlo téměř všechno,“ pověděl bezprostředně po zápase přerovský kouč Miroslav Frank.

Začátek utkání byl vyrovnaný, když se oba soupeři pravidelně střídali ve střelbě branek. Ve dvanácté minutě tak svítilo na tabuli skóre 6:6.

Zřejmě rozhodující moment celého utkání přinesly následné okamžiky a přerovská šňůra 0:5.

Cementu nepomohl oddechový čas, ani střídání gólmanů, když místo Kučerky nastoupil ve 21. minutě Fabián. „Brankáři nám tentokrát moc nezachytali. Nemůžeme to ale stavět jen na nich a říkat, že Pepa Kučerka je Bůh, jenž nás zachrání a všechno vyhraje. Je to jen člověk,“ obhajuje hranický kouč Libor Hrabal svého gólmana, kterému ani defenziva příliš nepomohla.

Náskok Přerova pomalu ale jistě rostl, pod „kotel“ neustále přikládali především Plšek s Hradilem. Poločasové vedení hostí se tak vyšplhalo až na 10:17.

Svěřenci trenérů Franka a Bučka se v první půlhodině naopak mohli spolehnout na Petra Štolcara v brance, který chytil několik gólových střel. „Chytal opravdu skvěle, zřejmě mu pomohla placená dovolená v Brazílii,“ smál se Frank.

„Vrátil se až před několika dny a v pátek byl poprvé na tréninku. Měl zřejmě obrovskou chuť a jasně předčil oba hranické brankáře. Naopak Josef Kučerka nepodal takový výkon, jaký od něj v Hranicích očekávají,“ uvedl na adresu gólmanů obou celků.

Poměrně dost branek přidali Sokoli i z rychlých protiútoků. Po příchodu z kabin už ale čas spíše šetřili a do žádných risků se nepouštěli.

Všeobecně je známo, že Přerov má zlé vstupy do druhých poločasů, ovšem tentokrát tomu bylo jinak.

Cementáři v úvodních sedmi minutách stáhli své manko na pět branek a mohlo se zdát, že začíná jejich velká stíhací jízda. Ale kdeže! Přerov čtyřmi góly v řadě odskočil na 16:25 a utkání měl pevně ve své moci.

Domácí kouč Hrabal ještě zkoušel tým deset minut před koncem nakopnout při oddechovém čase, leč marně.

Největší rozdíl ve skóre byl v 51. minutě, kdy hosté vedli desetigólovým rozdílem 21:31. V závěrečné dvouminutovce už poté dostali příležitost i hráči z lavičky, kteří dotáhli zápas k přesvědčivému vítězství 28:36 a prvnímu v historii nad Hranicemi.

„Střelecky se dařilo především Plškovi a Hradilovi, kteří měli vysoká procenta úspěšnosti. Dobře jsme bránili a zabránili tomu, aby Čadra a Galus dávali góly z křídel. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ dodal k utkání přerovský kouč Miroslav Frank.

Na straně Hranic, které byly favoritem, zavládlo obrovské zklamání. „S předváděnou hrou nejsme absolutně spokojeni. Od zápasu v Lovosicích všechny první poločasy prohráváme o čtyři až šest gólů, dnes to bylo dokonce o sedm, a už nejsme schopni jako v předcházejících utkáních to dotáhnout. Přerovu opravdu všechno vyšlo. V kádru má zkušené hráče, kteří si takový náskok už nenechali sebrat,“ konstatoval Libor Hrabal, trenér Hranic.

„V první řadě musí všichni hráči na hřišti podat maximální výkon, a pak máme šanci. Naše kvóta neproměněných příležitostí, nejen v tomto zápase, je tak vysoká, že z každého gólmana děláme v uvozovkách mistra světa,“ dodal k sobotním duelu.

TJ Cement Hranice – Sokol HC Přerov 28:36 (10:17)

Nejlepší střelci: Magrla 5, Čadra 5, Dolák 4 – Plšek 9, Hradil 8, Hastík 7/3.
Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 2 – 1. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Diváků: 280.
TJ Cement Hranice: Kučerka, Fabián – Magrla 5, Kleisl, Ruber, Čadra 5, Herda, Indrák 1, Bajgar 2/2, Samiec 3, Galus 3/1, Šíra 3, Dolák 4, Weintritt 2. Trenér: Libor Hrabal.
Sokol HC Přerov: Štolcar, Vydra – Heider, Hradil 8, Zemánek 2, Mužík, Buček Rob., Plšek 9, Zedek, Hastík 7/3, Kovařík 5, Valášek 1, Pernička 4. Trenér: Miroslav Frank.

V sedmém kole Tipgames extraligy hostí Přerov v neděli od 10.30 hodin Zubří a Hraničtí zajíždějí do Prahy na Duklu.

Tipgames extraliga házenkářů

6. kolo: Hranice – Přerov 28:36, Brno – Dukla Praha 19:27, Jičín – Frýdek-Místek 27:27, Kopřivnice – Plzeň 25:25, Zubří – Karviná 28:21, Třeboň – Lovosice 15:36.

TABULKA

Tabulka extraligy po 6. kole