V sobotu padlo na obou stranách velké množství branek, ani Josef Kučerka v hranické bráně neměl svůj den. „Začalo se mu dařit až ve druhé půlce, kdy už sice ne moc, ale nějaký ten balón chytil," komentoval po zápase trenér Cementu Libor Hrabal. O prvním větším odskoku ve skóre rozhodlo vyloučení Indráka na dvě minuty, po kterém se jihomoravští dostali do vedení 4:8. První poločas zakončila k nelibosti domácích fanoušků červená karta pro Doláka, který zbytek zápasu mohl sledovat už jen z hlediště.

Do druhé půle nastupovali hraničtí s jasným cílem – dotáhnout hrozivou pětibrankovou ztrátu a pokud možno, obrátit vše ještě ve svůj prospěch. „Chtěli jsme vyhrát za každou cenu a dokázat všem, že házenou hrát umíme a umíme i vyhrávat. Problém byl možná v tom, že jsme týden kvůli nemocem i jiným důvodům trénovali prakticky jen v pěti lidech," sdělil Hrabal. A jeho týmu se skutečně začalo dařit. Ve 41. minutě byl stav 21:23, když branku vsítil Galus. Později si hosté kvůli snižujícímu se náskoku museli vzít oddechový čas.

Pak ale přišla pro Hranice další rána – červenou kartou byl do konce zápasu vyloučen Brož. „Po dvou červených kartách se nám hrálo špatně. Obrana nebyla dobrá už ani v prvním poločase, ale něco jsme změnili a nakonec se nám celkem dařilo," řekl kouč. V závěru se schylovalo k pořádnému drama. Už v 53. minutě Cement dotáhl na 27:28 a později Weintritt vyrovnal na 31:31. Další branku domácích přidal ze sedmimetrového hodu Galus, a když Kučerka vychytal útok Králova Pole na druhé straně v poslední minutě a následně Indrák přidal další gól, mohly se Hranice radovat z vydřeného vítězství.

„Já, manšaft ani vedení klubu s konečným osmým místem nejsme spokojeni. Chyběly nám čtyři body, abychom se dostali do první šestky. Pro co nejlepší umístění jsme ale udělali maximum. Hodně prostoru teď ke konci dostali dorostenci Samiecové, Herda, Magrla, takže s dorostem budeme i nadále pracovat a zapracovávat kluky do týmu. Budeme se snažit mužstvo posílit, smlouvu už podepsal Marek Tůma a s dalšími hráči jednáme, ale zatím nechceme nic zveřejňovat," doplnil Libor Hrabal.

V červenci na Cementáře čeká letní příprava, po které se uvidí, v jakém složení nastoupí v příští sezoně. Ta má začít v první polovině září.

TJ Cement Hranice – HK Královo Pole 33:31 (15:20)

Sestava Hranic: Josef Kučerka, Fabián Martin – Magrla Petr, Brož Radim, Čadra Zdeněk, Herda Tomáš, Indrák Michal, Bajgar Radek, Samiec Jakub, Galus Tomáš, Šíra Jakub, Dolák Jakub, Weintritt Lukáš, Samiec Tomáš