„Turnaje jsme využili na prověření širšího kádru našeho týmu. Nahrávala tomu nejen kvalita soupeřů, ale i fakt, že se ke zraněným hráčům přiřadil i Viktor Hastík a mladý Petr Hlaváč. Při dlouhodobé absenci Martina Stržínka jsem tak měl velké dilema, kým obsadit střední spojku," řekl po turnaji trenér Hrabal. „Na druhou stranu jsem až překvapen, že i tak jsme například Zlín porazili takovým rozdílem. Je vidět, že i přes neúčast některých hráčů je herní kvalita týmu znát," dodal vedoucí týmu Martin Schober.

Hraničtí házenkáři zahajují letošní část soutěže vlastně již nyní, kdy hostí v neděli dopoledne v utkání Českého poháru extraligové Brno. Mistrovskou soutěž pak zahajují Cementáři opět doma, v neděli 8. února zápasem proti Tatranu Litovel.

Výsledky Cementu: – Nové Veselí 36:28, – Zlín 34:22, – STM Olomouc 33:22.

Další sobotu se hranická hala zaplnila 120 účastníky turnaje starých gard, respektive starších pánů a dam. Do Hranic se sjela elita bývalých ligových házenkářů z České i Slovenské republiky. Jedenáct týmů bojovalo v ženské a mužské kategorii o vítězství, ze kterého se nakonec radovaly dámy ze slovenské Nitry a muži z týmu Haná, kteří ve finále turnaje zdolali svými zkušenostmi slovenskou Dubnici.

V ženské kategorii došlo ve finále na tradiční československý souboj mezi Hranicemi a Nitrou. Tyto týmy se utkávají na různých turnajích během roku několikrát, většinou právě ve finále. Letos to v Hranicích vyšlo hostům, celková bilance vzájemných zápasů hovoří rovněž pro Nitranky. V mužské kategorii bylo zajímavé utkání mezi domácími Cementáři a partnerským Hlohovcem, jehož hráči se v rámci spolupráce partnerských měst zúčastňují tohoto turnaje pravidelně. Na večerním společenském večeru předala nejlepším ceny místostarostka města Radka Ondriášová.

Pořadí turnaje žen: 1. Nitra 2. Hranice 3. Kunovice 4. Vrútky 5. Stupava.

Pořadí turnaje mužů: 1. Haná 2. Dubnica 3. Zubří 4. Hranice 5. Martin. (sb)