Nelehké tažení začalo vítězstvím v okresním kole, které se uskutečnilo 18. prosince v Hranicích. Žáci předvedli skvělou hru s neprostupnou obranou, a postoupili do krajského finále konaného 8. ledna v Olomouci.

V prvním zápase získalo body do tabulky družstvo házenkářů z Olomouce, když přehrálo Prostějov těsně 25:23. Do druhého utkání nastoupili prostějovští sportovci proti Hranicím s jasným cílem zvítězit, jinak by odjeli jako poslední.

Tato jejich motivace byla tak silná, že ji hned v prvních minutách jasně naplňovali a vedli 7:1.

Hranicím byla tamní brána poněkud „malá" nebo stál v brankář.

Naštěstí se hrálo 2×20 minut, a tak bylo dost času odvrátit debakl. I když se hranické škole nepodařilo zvítězit, kluci se rozehráli, rozstříleli a dotáhli výsledek na konečné skóre 22:21 pro Prostějov.

Celkové vítězství v turnaji měli „průmyslováci" na dosah, stačilo zvítězit nad Olomoucí rozdílem skóre o dva.

Přesnými zásahy v úvodu hry kluci zasypali soupeřovu bránu, a když na ukazateli svítilo v páté minutě skóre 13:3 pro SPŠ Hranice, bylo jasné, kdo postoupí do kvalifikace na republikové finále. Utkání skončilo 35:15.

V průběhu celé soutěže byli hranickými nejlepšími střelci Jakub Kobliha a Marek Večerka, kteří se věnují házené již několik let. Prosadili se ale i Petr Jindra, Daniel Czyz nebo Lukáš Číhal. Z pravého křídla to zkoušel Petr Koutník.

V obraně dominovali Josef Hapala, Daniel Sikora a výbornou osobní obranu zajišťoval Jakub Ryška. V bráně chytal Michal Zapletal.

Nelze opomenout ani vedoucího učitele Václava Venclíka a doprovázejícího asistenta Karla Magrlu, kteří družstvo házenkářů posunovali tím správným směrem. (mp)