Pro svěřence Libora Hrabala bylo středeční utkání především kondiční přípravou. Nakonec Hranice přehrály Slováky 27:26. Lodivod Cementářů na výsledek však nedával zvláštní důraz.

DŮRAZ NA KONDICI

„Bylo pro mě důležité, že se jednalo o první utkání po zimní přestávce," uvedl Hrabal, a pokračoval: „Chtěl jsem vědět, jak jsme na tom po těch pár trénincích, co jsme měli. To bylo pro mě důležitější než všechno ostatní."

Měsíční pauza se v konečném důsledku promítla do středečních výkonů hranických házenkářů. Cementářim v přestávce absolvovali pár tréninků a připravovali se po fyzické stránce.

„Měli jsme třikrát balon v ruce. Chtěl jsem především, abychom míče neztráceli a snažili se o málo technických chyb," prozradil Libor Hrabal.

Topolčany patří k favoritům slovenské házenkářské extraligy. Přesto tým od našich východních sousedů nešel do středečního mače v nejsilnější sestavě.

„Těžko se mi to posuzuje. Topolčany hrály den předtím jeden zápas, další utkání hrály ve středu ráno. A paks námi odpoledne. Myslím si, že trenér Topolčan nepostavil nejsilnější tým, asi to rozděloval podle toho, jak potřeboval," uzavřel Hrabal.

HÁZENÁ – PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

Hranice – Topolčany 27:26 (15:10)

AUTOR: LUBOMÍR BUDNÝ