Kdo čekal, že Cementáři hosty z Přerova hladce přehrají, tak musel být průběhem zápasu překvapený. Po patnácti minutách totiž Sokoli vedli rozdílem šesti branek.

„Myslím si, že jsme soupeře zaskočili agresivní obranou. Předchozí zápasy jsme hrávali systém jedna pět, ale tentokrát jsme zkusili jedna šestku, čímž se nám podařilo eliminovat střelce Hranic," prozradil Jiří Závodník, trenér Přerova. Domácí však manko nakonec v závěru srovnali a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného skóre 11:11.

„První poločas byl hrozný. Nastoupili jsme do něj naprosto lehkovážně. Vzali jsme to, jak se říká, na půl srdíčka. Takhle se prostě nehraje," zlobil se Libor Hrabal, hranický kouč.

Oba celky toužily uspět.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že se vrátíme ke hře, kterou jsme se prezentovali během úvodu zápasu. Tedy poctivou obranou a rychlým přechodem do útoku. Bohužel série několika vyloučení naše plány zmařila," připustil hostující kouč.

Přesto se ještě Přerovští dokázali vrátit do zápasu a soupeře poslat do brankové nevýhody. V důležitých chvílích je navíc podržel výborně chytající brankář Prauzek.

„Po celý zápas jsme se herně trápili, jak přes Stržínka, tak i přes ostatní hráče. Doufám, že to byl zápas, který jsme si vybrali na celou sezonu a už se to nebude opakovat," okomentoval domácí herní nepohodu Hrabal.

„Je to už taková ohraná písnička. Většinu zápasu jsme odehráli v šesti lidech, kterým samozřejmě v závěru už scházeli v klíčové koncovce síly. Už během přesilovky šest na čtyři jsme měli tolik nepřesných balonů, že ač jsme si ji celý zápas přáli, tak jsme ji nakonec využít nedokázali, což byl také jeden klíčových okamžiků duelu. Kdybychom ji využili, tak by určitě v tom závěru mohli být domácí nervóznější," poznamenal Závodník.

„Hráče musím pochválit, že nesložili zbraně a ještě se znovu dokázali vrátit do hry. Určitě i pro diváky to musel být zajímavý zápas," dodal lodivod Sokolů.

„S jedinou věcí, se kterou můžeme být spokojeni je výsledek a zisk dvou bodů. Viděli jsme s čím na nás Přerov vyrukoval. Měl jednoho gólmana, málo hráčů, a to na nás dopadlo. To se nesmí stát, je to trestuhodné," hněval se domácí Hrabal. „Jsem rád, že jsme se z těch špatných věcí dostali a ten zápas jsme nakonec zvrátili ve svůj prospěch," dodal trenér Cementu.

Další střetnutí čeká Hranice v neděli, kdy se představí v Zubří. Přerov se o den dříve zavítá do Kopřivnice.

TJ Cement Hranice – T.J. Sokol Přerov HC 24:21 (11:11)

Nejlepší střelci: Galus 7/2, Stržínek 5, Čadra 5 – Hardt 9, Zemánek 4/1, Valášek 4. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Vyloučení: 10:10, ČK: 59. Hradil (Přerov). Diváků: 270.

TJ Cement Hranice: Kučerka, K. Magrla – P. Magrla, Stržínek 5, Rachač 1, Martinát, Čadra 5, J. Samiec 3, Konšel, Tůma 3, Galus 7/2, T. Samiec, Šíra. Trenér: Libor Hrabal.

T.J. Sokol Přerov HC: Prauzek – Bortl, Ďurčík, Hradil 3, Zemánek 4/1, Mužík 1, Rob. Buček, Študent, Hardt 9, Závodník, Hastík, Valášek 4. Trenér: Jiří Závodník.