Především v jarní časti nižší soutěže se kluci dokázali vypořádat se všemi soupeři a zaslouženě vrátili do Hranic 1. dorosteneckou ligu.

„V jarní části jsme se mohli opřít o výkony obou brankářů a hráči excelovali jak v domácích, tak venkovních utkáních, která se hrála mnohdy venku, na asfaltu nebo v dešti. Tam se pak ukázala síla kluků z města, kteří jsou zvyklí pouze na palubku v hale. Ale vše zvládli na výbornou a postup si zajistili již dvě kola před koncem jarní části“, uvedl vedoucí družstva Alois Rudolf.

Po krátkém odpočinku se dorostenci začali tvrdě připravovat od 4. srpna na nejvyšší soutěž.

Z mužstva odešli zkušení hráči David Kleisl, David Vavřík, Tomáš Hampl, Martin Kovář a David Petřík. Ti všichni budou hájit barvy staršího dorostu, a tak se mladší dorost musí spolehnout i na nově příchozí hráče ze starších žáků - Tomáše Mráze, Petra Koutníka, Ladislava Samiece a Bruna Peprníka.

„Již několik let se houpeme výkonnostně na hranici 1. a 2. ligy. Jeden rok sestoupíme a druhý zase postoupíme. To se snad opakovalo již třikrát za sebou, proto bychom tuto špatnou tradici konečně rádi porušili.

Nechci hanit podmínky ve druhé lize, buďme rádi, že při tak malém zájmu dětí pohybovat se, vůbec existuje, ale z hlediska výkonnostního růstu jednotlivých hráčů je právě 1. liga to, co potřebují. Kluky to sice ve 2. lize více baví, vyhrávají, mají se doma častěji čím pochlubit, ale pokud máme chystat dorostence na 1. ligu mužů, je udržení 1. ligy dorostu v Hranicích velmi důležité,“ řekl trenér Stanislav Beránek.

Pavel Kleisl, Tomáš Herda, David Petřík, Karel Magrla, Tomáš Mráz, Šárka Alexová -masér, Stanislav Beránek - trenér, Martin Kovář, David Kleisl, Jan Chlápek, Alois Rudolf -vedoucí mužstva, Petr Dvořák,David Vavřík,Danek Baštan,Tomáš Hampl, Martin Třetina.

I proto museli dorostenci o prázdninách na sobě hodně zapracovat. Večer, po příchodu z brigády, se zaměřovali na fyzickou stránku.

Od minulého týdne pak přidali přípravné zápasy se Zubřím, dva přípravné turnaje v Kopřivnici a 28. srpna uzavřou přípravu na hřišti Přerova.

(ms)