HK Kroměříž - HC ZUBR Přerov 3:2 p (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Úvod zápasu byl ve znamení zkušebních střeleckých pokusů z obou stran. V sedmé minutě sice putoval na trestnou lavici hostující Šťastný, ale byli to právě přerovští, kdo zahrozil.

V přečíslení však Faltýnkův projektil gólman Vybíral dokázal ztlumit. Hosté se následně více tlačili do zakončení. Gól na hokejce měl Kamil Rajnoha, ale neuspěl.

Vzápětí si vynutili na domácích hráčích faul, ale i přes několik slibných střeleckých pokusů gól vsítit nedokázali. Druhá část hry pokračovala ve stejném duchu. Oba týmy se snažily střílet z každé lepší pozice.

V devětadvacáté minutě se ke Kroměříži přiklonila štěstěna.Vjejich přesilové hře se puk po tvrdé střele odrazil od mantinelu a skončil na síti branky. Této situace využil domácí Novák a nasměroval puk na Láníčka, od něhož se kotouč nešťastně odrazil do branky - 1:0.

Zanedlouho mohlo být vyrovnáno. Kamil Rajnoha se dostal do sólového úniku, ale jeho snahu přerušil odpískaný ofsajd. Vyrovnání se však Zubři dočkali.

Při přečíslení dokázal překonat Vybírala svižnou střelou Hanák - 1:1. Do stejné herní situace se dostali i domácí. Jejich příležitost však skončila nepřesností v zakončení.

Do třetího dějství dal trenér Svoboda důvěru Sedlářovi, jenž měl vnést do ofenzivy Přerova nový svěží vítr. Meo si dokázalo vytvořit tlak, který rovněž zužitkovalo.

Ve 47. minutě tvrdě vypálil Čech a díky pohotové dorážce Kamila Rajnohy šli hosté do vedení - 1:2. Kroměříž se dostala do herního útlumu, ale vyrovnat se jí podařilo za necelých šest minut.

Gergela našel přihrávkou Šika, a ten tvrdou střelou k tyči nedal Láníčkovi příliš šancí na úspěšný zákrok. Po dvou domácích faulech se Přerovu brzy naskytla více než minutová přesilovka pěti proti třem.

Zubrům se podařilo držet útočné pásmo, ale kanonáda střel se nekonala. Domácí obranný trojúhelník pracoval přesně, jak měl. Po normální hrací době skončilo utkání nerozhodně, a tak rozluštění tajenky sobotního zápasu muselo přijít v prodloužení.

Nastavený čas zahájila obě družstva ve třech hráčích na ledě, neboť na každé straně putoval jeden hříšník na trestnou lavici. Více ze hry měla domácí Kroměříž, které se povedlo po čtyřech minutách zaznamenat i vítězný gól.

Šťastným střelcem byl Bakula, který nahozením překvapil kromě Láníčka snad všechny. Přerovský gólman nejspíš pokus domácího obránce podcenil a to se vymstilo.

Branky: 28.03 Novák (Vybíral), 51.52 Šik (Gergela), 63.08 Bahula - 34.36 Hanák (Rusek), 46.09 Rajnoha K. (Čech).

Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Poměr střel: 32:41. Buly: 31:36.

Sestava HC ZUBR Přerov: Láníček - Novák, Faltýnek, Pala, Hruška, P. Rajnoha, Bauer, J. Ferenc, Sýs - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Frieb, Ditrich, K. Rajnoha, Šťastný, Čech, Vencel, Sedlář, Kundrátek.

„V posledních zápasech se bohužel hodně trápíme v koncovce. Kdybychom v první třetině z šancí dali nějaké góly, tak to utkání určitě vypadalo jinak. Prostě nám to teď nejde, je na nás nějaká deka. Dostat gól v prodloužení, to už je prostě hop nebo trop,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Reparát na zažehnání herní krize budou mít přerovští hokejisté k dispozici už ve středu 21. prosince, kdy se od 18 hodin utkají na vlastním ledě s celkem Orlové.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika